Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (21 kwietnia 2019)

1. Pan zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym, składam wszystkim moim kochanym parafianom i przybyłym gościom z całego serca  życzenia wszelkiej pomyślności a nade wszystko, by blask zmartwychwstałego Jezusa opromieniał  każdy dzień waszego życia, wszystkie wasze pragnienia, waszą pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże!

2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za udział w ceremoniach Wielkiego Tygodnia, szczególnie za dar adoracji Jezusa uwięzionego i leżącego w grobie. Z całego serca dziękuję jednostce straży pożarnej z Biskupic za trzymanie straży przy grobie Pańskim. Dziękuję wam za wspaniałe świadectwo wiary i miłości do Boga i ludzi. Niech Jezus zmartwychwstały za wstawiennictwem waszego św. Patrona- św. Floriana błogosławi wam i waszym rodzinom. Bóg zapłać!

3. Dziękuję serdecznie naszym Dekoratorkom za wykonanie Grobu Pańskiego, naszym Kościelnym i Dbającym o czystość. Bóg zapłać za trud i poświęcony czas. Niech zmartwychwstały Jezus obdarza Was i waszych bliskich potrzebnymi łaskami!

4. Bóg zapłać  p. Wojciechowi i naszemu Diakonowi, za  przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i za prowadzenie ceremonii .

5. Dziękuję serdecznie pani Marzannie za śpiew podczas ceremonii oraz czytającym, a także naszym ministrantom i lektorom – szczególnie Piotrowi Właśniewskiemu. Bóg zapłać za zaangażowanie!

6. Przypominam, że  kolekta w drugi dzień świąt  przeznaczona jest na renowację Katedry w Toruniu. Bóg zapłać za ofiarność!

7. W czwartek o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

8. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.   Zachęcam bardzo do lektury naszej prasy katolickiej, aby równoważyć wpływ masowych wydawnictw laickich.

9. P. Markowi Cichorackiemu serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

10. W najbliższy piątek nie obowiązuje post piątkowy.

11. Za tydzień – Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.   Tradycyjnie w tym dniu  zbiórka do puszek na cele charytatywne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

12. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych

13. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Adriana Stodulska  z Brąchnowa i Mariusz Banaszek z Brąchnówka – zapowiedź druga oraz Alicja Hermann z Warszewic i Nikodem Pledziewicz ze Złotorii – zapowiedź pierwsza.. Ktokolwiek zna istniejące przeszkody między narzeczonym jest w sumieniu zobowiązany poinformować mnie o tym osobiście.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  21  kwietnia  2019 r.

6.00 –  Msza św. Rezurekcyjna w intencji Parafian

Warszewice godz. 9.15. +Marianna w 1 r. śm. i Stanisław Pleskot w 12 r. śm. oraz +Maciej Łuczak

10.30. + Jan Zając w rocznicę śmierci

12.00. + Alojzy Przybyszewski

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze  Boże bł. i opiekę MB dla Mirosławy i Józefa Rząd z okazji 40 –tej rocznicy małżeństwa

Poniedziałek Wielkanocny  22  kwietnia 2019 r.

7.45. + Mirosław Dynasiński

Warszewice godz. 9.15. + Radek Królik i Edyta Iwańska

10.30. +Radek i Marian Socha oraz Tadeusz i Jan  Kardas

10.30. + Dominika Janowska i zm. z Rodziny

12.00. + Edward Streich oraz +Bożena i Konrad Przybyszewscy

Wtorek (23 .04)  godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze  Boże bł. i opiekę MB dla Renaty i Jana  Bonieckich z okazji 25 –tej rocznicy małżeństwa

Środa (24.04)

godz. 16.30  – Różaniec

godz. 17.00 – O bł. Boże i opiekę MB dla ks. Proboszcza z okazji imienin – int. od Rady Parafialnej  i Ekonomicznej

Czwartek (25.04) godz. 17.00

+ Jan Paciorek z okazji urodzin

Piątek (26.04)

godz. 17.00. + Łucja w 2 r. śm., Kazimierz i Michał Piotrowscy

Warszewice godz. 17.30 – O bł. Boże, opiekę MB i dary Ducha św. dla Konrada Kołodziejskiego z okazji 18 – tych urodzin

Sobota  (27. 04)

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28  kwietnia  2019 r.

7.45. + Sławomir i Rodzice Świeczkowscy

Warszewice godz. 9.15. + Roman i Tomasz Łuczak, +Józefę i Szczepana Pawlik i zm. z rodziny Pawlik

10.30. + Henryk Kruk w 11 rocznicę śm. i Rodzice z obojga stron

10.30. + Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze  Boże bł. i opiekę MB dla Doroty i Sławomira Pierzchalskich z okazji 27 –tej rocznicy małżeństwa