Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Miłosierdzia Bożego (28 kwietnia 2019)

1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia. Zgodnie z zapowiedzią po Mszy św.  składamy ofiary do puszek na cele dobroczynne.  Bóg zapłać za ofiarność!

2. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia oraz Małego Gościa Niedzielnego z płytą Arki Noego.  Pragnę zachęcić do sięgania po prasę katolicką. Niech w każdej rodzinie choć od czasu do czasu taka gazeta się znajdzie. Serdecznie dziękuję tym rodzinom, które regularnie sięgają po katolicką prasę, a pozostałych zachęcam!

3. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach  licznie będziemy gromadzić się na Majowym. Młodzież i dzieci proszę o gromadzenie wyklejanki – ostatnia szansa na darmowy wyjazd w góry. Majowe w Biskupicach  w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 17.00, W Warszewicach o godz. 18.00 – w środy i piątki w kościele, a w pozostałe dni przy Grocie MB, w Brąchnowie o godz. 19.00 przy figurce MB.

4. W czwartek  2 maja  przypada Święto Flagi Narodowej. Proszę serdecznie o wywieszenie flag przy naszych domach, by budować patriotyzm w swym sercu i całej Ojczyźnie. Flagi możemy zakupić u p. Wojciecha przed kościołem.

5. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Nie obowiązuje post piątkowy. Jest to również dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. Po sumie odnowimy Akt Oddania Polski w opiekę Maryi.

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołanie do stanu duchownego.

7. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 10.00 do 10.30. W Warszewicach wystawienie Najświętszego sakramentu i spowiedź od godz. 9.00 do 9.15.

8. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 9.00.,  o godz. 10.00 Majowe i Msza św.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Biblijny.

10. Panu Radkowi Mucha oraz Karolowi Mądzielewskiemu bardzo serdecznie dziękuję za skoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

11. Serdecznie zachęcam młodzież do udziału w spotkaniu młodych w Lednicy. Szczegóły na plakacie w kruchcie. Zapisy u Hani Pierzchalskiej.

12. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć  Alicja Hermann z Warszewic i Nikodem Pledziewicz ze Złotorii – zapowiedź druga. Ktokolwiek zna istniejące przeszkody między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany poinformować mnie o tym osobiście.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28  kwietnia  2019 r.

7.45. + Sławomir i Rodzice Świeczkowscy

Warszewice godz. 9.15. + Roman i Tomasz Łuczak, +Józefę i Szczepana Pawlik i zm. z rodziny Pawlik

10.30. + Henryk Kruk w 11 rocznicę śm. i Rodzice z obojga stron

10.30 – Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze  Boże bł. i opiekę MB dla Doroty i Sławomira Pierzchalskich z okazji 27 –tej rocznicy małżeństwa

12.00 + Rodzice Tarkowscy w 36 r. śm . Mamy oraz +brat Henryk

Poniedziałek (29.04) -)  godz. 17.00

+Helena Krajewska – int. z ofiar Mszy św. pogrzebowej

Wtorek (30 .04)  godz. 17.00

Za parafian

Środa (24.04)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. +Krystyna Skiba

Warszewice godz. 18.00. + ks.  Marian Szudrowicz

Czwartek (25.04) godz. 17.00

+ ks. Zygmunt Szulc,+ ks. Jan Jakubiak oraz  + ks. Andrzej Lewandowski – int. od Róż Różańcowych

Piątek (26.04)  – Uroczystość NMP Królowej Polski

7.45. + Ludwikę i Konstantego Kotkiewicz i zm. z rodziny Ryńskich

Warszewice godz. 9.15. + Zygmunt Starzyk oraz Rodzice z obojga stron

10.30. + Józefę Rapacką w 3. rocznicę śmierci

12.00. + Marta i Franciszek Żelazko

Sobota  (27. 04)

godz. 10.00 – O opiekę MB dla naszej parafii i całej Polski oraz o łaskę wiary, miłości i wszelkie potrzebne łaski dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

godz. 16.00 – O bł. Boże i opiekę św. Floriana dla OSP Gminy Łubianka

III  Niedziela Wielkanocy 5  maja  2019 r.

7.45. + Jan Wiliński

Warszewice godz. 9.15. + Tadeusz w 6 r. śm. i Stanisław Dulski w 10 rocznicę śm.

10.30. + Rodzice Przybyszewscy i Syroccy

12.00. + Kazimierza, Lucjana i Władysławę Kazanieckich, +Henryka Tarkowskiego  i Rodziców z obojga stron