Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiej Nocy (19 maja 2019)

1. Dziś dzień I Komunii św. naszych dzieci. Polecam ich waszej pamięci modlitewnej. Wraz z dziećmi I Komunijnymi zapraszam na Biały Tydzień, by dziękować za dar zjednoczenia z Jezusem przez Eucharystię!  Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przygotowania otoczenia i kościoła na naszą dzisiejszą Uroczystość.  Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.    Dziś  Nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem za dar I Komunii św. o godz. 16.00 – serdecznie wszystkich zapraszam.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary ramach naszej kolekty gospodarczej.

3. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe, codziennie w łączności ze Mszą św. w ramach Białego Tygodnia  w kościele o  godz. 17.00 i w Brąchnowie o godz. 19 przy kaplicy MB. W Warszewicach majowe o godz. 18.00.

4. Pragnę ogłosić, że  I Komunia w przyszłym roku odbędzie się w naszej parafii 17 maja.

5. W poniedziałek zapraszam na Mszę św. dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. Proszę o odświętny strój – kto ma to albę – oraz o przyniesienie świec.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

7. W sobotę o godz. 7.00 jedziemy z pielgrzymką dziękczynną za dar I Komunii św. do Lichenia. Zapraszam wszystkich chętnych ze wzg. na wolne miejsca w autobusie. Koszt 30 zł od osoby.

8. W piątek spotkanie   KSM-u  o godz. 19.30.

9. Zachęcam do wyjazdu  na  spotkanie młodych w Lednicy,  zapisy u Hani Pierzchalskiej. W kruchcie wywieszony jest plakat ze szczegółami.

10. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki. Już dziś wszystkim Mamon składam najserdeczniejsze życzenia miłości od ludzi i Boga.

11. Przypominam dzieciom i młodzieży o konkursie ogłoszonym w zeszłym tygodniu.

12. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Magdalena Syrocka z Chełmży i Mateusz Kufel z Lniana – zapowiedź pierwsza. Kto zna istniejące przeszkody między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

V  Niedziela Wielkanocy 19  maja  2019 r.

7.45. + Mieczysław Dynasiński w 1 rocznicę śmierci

Warszewice godz. 9.15. + Irena i Aleksander Szczechowscy oraz +Stefania i Aleksander  Miszkurka

10.30. + Teresa i Franciszek Kowalscy z okazji zbliżającego się Dnia Matki

12.00 – W intencji dzieci I Komunijnych

Poniedziałek (20.05) -)  godz. 17.00

O bł. Boże dla dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św.

Wtorek (21 .05)  godz. 17.00

+Mieczysław  w 2 rocznicę  śmierci i Janina Jabłońscy

Środa (22.05)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. +Helena i Tadeusz Walter – okazji Dnia Matki oraz +Izabela i Henryk Szczerbowscy

Warszewice godz. 18.00. +Piotr, Ryszard, Tomasz i Edmund Soszka

Czwartek (23.05) godz. 17.00

+ Teresa w 13 rocznicę śmierci i Wacław Tchorzewscy

Piątek (24.05)

godz. 16.30 – Adoracja Najśw. Sakramentu

17.00. + Eugeniusz, Regina i Florian Grabowscy i +Zofia Stiller

Warszewice godz. 18.00. + Mieczysław w 1 r. śm. i Stanisława Kukowscy

Sobota  (25. 05) – godz. 17.00

Nabożeństwo majowe

VI  Niedziela Wielkanocy 26  maja  2019 r.

7.45. + Rafał Świebodziński – w dniu urodzin

Warszewice godz. 9.15. + Józef  Raciniewski w 2 rocznicę śmierci

10.30. +Edward Streich  oraz +Teresa i Franciszek Kowalscy

12.00. +Józef Jeliński – okazji urodzin