Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę Wielkiej Nocy (26 maja 2019)

1. Dziś Dzień Matki. Wszystkim Mamon jeszcze raz składam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy najwyższego uznania za ogromny trud macierzyństwa. Życzę wam wielu łask Bożych miłości od Boga i ludzi i szczególnej opieki Matki Najświętszej. Szczęść Wam Boże.

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe, codziennie w łączności ze Mszą św. w kościele o  godz. 17.00 i w Brąchnowie o godz. 19 przy kaplicy MB. W Warszewicach majowe o godz. 18.00.

3. Od poniedziałku  do środy zaczniemy dni modlitw o urodzaje z procesją błagalną po Mszy św.- zapraszam nie tylko rolników, bo za późno jest modlić się o dobre urodzaje w żniwa.

4. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

5. W tym tygodniu przypada  I sobota miesiąca. Wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 9.00  na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem by uczcić Niepokalane Serce Maryi i wyprosić potrzebne łaski. Rozpoczniemy również nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ.

6. Przypominam dzieciom i młodzieży o konkursie o Matce Bożej – serdecznie zachęcam.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć z Jezusem i Maryją w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

8. W piątek spotkanie   KSM-u  o godz. 19.30.

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Magdalena Syrocka z Chełmży i Mateusz Kufel z Lniana – zapowiedź druga. Kto zna istniejące przeszkody między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

VI  Niedziela Wielkanocy 26  maja  2019 r.

7.45. + Rafał Świebodziński – w dniu urodzin

Warszewice godz. 9.15. + Józef  Raciniewski w 2 rocznicę śmierci

10.30. +Edward Streich  oraz +Teresa i Franciszek Kowalscy

12.00. +Józef Jeliński – okazji urodzin

12.00. +Marcin Syrocki – int. od  klasy Va  Tech. Mech. Rol. w Gronowie z rocznika 1994

Poniedziałek (27.05) -)  godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Jerzego z okazji 81 rocznicy urodzin

Wtorek (28 .05)  godz. 15.00

O bł. Boże i Dary Ducha św. oraz opiekę Anioła Stróża dla Tristana Amtmańskiego z okazji I Komunii św.

Środa (29.05)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. +Bronisławę w rocznicę śmierci i Ignacego Szopa

Warszewice godz. 18.00. +Dorota w 21 r. śm. oraz Antonina i Jan Owsian

Czwartek (30.05) – godz. 17.00

+ Stefan Szreder i zmarli z rodzin  Szreder i Okońskich

Piątek (31.05)

godz. 16.30 – Adoracja Najśw. Sakramentu

17.00. +  Zygmunt i Febronia Lewandowscy

Sobota  (1. 06)

godz. 10.00 – O dary Ducha św. dla dzieci i młodzieży na kończący się rok szkolny, miłość do NSPJ dla wszystkich parafian oraz o skuteczną pomoc dla wszystkich poszkodowanych przez wichury i powódź.

godz. 13.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Teresy Wilińskiej  z okazji 75 rocznicy urodzin

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2  czerwca  2019 r.

7.45 + Klara i Feliks Dykowscy

Warszewice godz. 9.15. + Halina Bartkowiak w miesiąc po pogrzebie oraz +Marian i Józef Bartkowiak oraz zmarli z rodziny

10.30 – O bł. Boże i Dary Ducha św. dla Krystiana  Kowalskiego z okazji 18 – tych urodzin

12.00 + Józefinę, Józefę i Franciszka Witkowskich oraz +Apolonię Nowacką