Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16 czerwca 2019)

1. Dzisiejszą niedzielą  kończymy czas  Komunii św. wielkanocnej. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z daru Sakramentu Pokuty i Eucharystii!

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa czerwcowe, codziennie w łączności ze Mszą św. w kościele o  godz. 17. W Warszewicach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

3, W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszam wszystkich członków Stowarzyszenia św. M. Magdaleny na doroczne zebranie spraw. Proszę o obowiązkową obecność.

4. We wtorek  o godz.. 16.30 w Biskupicach odbędzie się próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiatki,  dawały sygnały dzwonkiem oraz pomagały  podczas procesji Bożego Ciała. Proszę wszystkich o pomoc w zbieraniu  kwiatów do sypania. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

5. W środę o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla całej parafii odbędzie się w kościele w Warszewicach. Serdecznie zapraszam.

6. W środę po  Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów oraz ministrantów i kandydatów na ministranta!

7. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 8.00 i 10.00, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy Państwa: Bonieckich, Kurkowskich, Wilińskich,  i Borek –  wraz z sąsiadami. Proszę serdecznie o udekorowanie okien naszych domów, nie tylko tam gdzie przechodzi procesja, ale wszędzie, aby manifestować swoją wiarę i miłość do Jezusa, który powiedział „ kto przyzna się do mnie przed ludźmi do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”. Proszę o udział poczty sztandarowe. Tradycyjnie proszę naszych strażaków o poniesienie baldachimu. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w łączności ze Mszą św. Mam nadzieję, że Pan Jezus przejdzie bardzo uroczyście drogami naszej parafii i ześle obfite błogosławieństwo.  W Warszewicach Uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz przy posesji p. Bajerskiej – o przygotowanie proszę Rodziny od państwa Sztejkowskich do J.A. Bajerskich. Drugi ołtarz przy sklepie państwa Szatkowskich- o przygotowanie mieszkańców prawej strony ul. Ks. Inf. Groszkowskiego – czyli od p. Marszałkowskich do p. Stodulskich.  Trzeci ołtarz przy blokach – proszę o przygotowanie Rodziny dzieci I Komunijnych. Czwarty ołtarz przy grocie MB – tradycyjnie przygotowują Pannie z Żywego Różańca.  Próba sypania kwiatków dla dziewcząt i zbiórka dla wszystkich ministrantów  w Warszewicach w środę po nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00.

8. Od dzisiejszego wieczoru do piątku w naszej parafii, wraz z ks. Andrzejem, Ojcem duchownym WSD w Toruniu, będą przygotowywać się poprzez rekolekcje, dwaj księża Diakoni naszej diecezji, którzy w sobotę przyjmą święcenia kapłańskie. Proszę wszystkich o gorliwą modlitwę w intencji naszych zacnych gości, aby z radością i w mocy Ducha św. mogli gorliwie i pobożnie pełnić kapłańską posługę.

9. Polecam kolejny numer Niedzieli  i Jasia.  Niech ta lektura pomoże nam z odwagą kroczyć przez życie za Eucharystycznym Jezusem.

10. W dniach 28-30 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Szczegóły na plakacie w kruchcie.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Celina Zielińska z Warszewic i Aleksander Chojnacki z Brąchnowa – zapowiedź druga. Ktokolwiek wie o przeszkodach istniejących pomiędzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany poinformować mnie o tym osobiście.

12. W przyszłą niedzielą przypada Dzień Ojca.

13. Panu Karolowi i Grzegorzowi serdecznie dziękuję za skoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

14. We wtorek    odbył się pogrzeb + Bogusława Jędrzejewskiego z Brąchnowa – lat 59, a w środę pogrzeb + Marii Kubackiej również z Brąchnowa – lat 53. Rodzinom  zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……….                     

INTENCJE  MSZALNE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej   –  16  czerwca  2019 r.

7.45. +Waldemar w 23 r. śm. i Marcin Syroccy oraz +Bożena i Konrad Przybyszewscy 

Warszewice godz. 9.15. +Stefania i Władysław Łubianka i zm. z Rodziny

10.30. +Jan Wiliński w 3 r. śm. oraz +Aniela Grzecznowska i rodzice Wilińscy

12.00. + Helena i Tomasz Łukasz i Rodzice z obojga stron

Poniedziałek (17.06) -)  godz. 17.00

+Zbigniew w 24 rocznicę śmierci i Agnieszka Bożejewicz

Wtorek (18 .06)  godz. 17.00

+ Franciszkę, Wacława i Rafała Świebodzińskich oraz +Walerian Łuczak

Środa (19.06)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. +Aniela Szczepanowska w 20 rocznicę śmierci

Czwartek (20.06) – Boże Ciało

godz. 8.00. + Gertruda Pszeniczna

godz. 10.00 – W intencji parafian

Warszewice godz. 10.00. +Ryszard w 1 rocznicę śm. i Tomasz Soszka

Piątek (21.06)

godz. 16.30 – Adoracja Najśw. Sakramentu

17.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Sabiny i Macieja Kardach z okazji 15 –tej rocznicy małżeństwa 

Warszewice godz. 18.00 – O zdrowie dla Marianny i Pauliny

Sobota  (22. 06)

godz. 12.00 – Msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla rodziny Cichorackich z okazji zjazdu rodzinnego oraz o łaskę nieba dla wszystkich zmarłych z rodziny Cichorackich

godz. 14.00 – Msza św. Chrzcielna  Leona Brzoski

Niedziela   –  23  czerwca  2019 r.

7.45. + Teodor Balicki 

Warszewice godz. 9.15. +Stanisław Jaskulski w 5 rocznicę śmierci

10.30. +Maria i Józef Kościelscy

12.00. + Jan Paciorek z okazji imienin i Dnia Ojca