Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą (23 czerwca 2019)

1. Wszystkim Ojcom z okazji Waszego święta składam najserdeczniejsze życzenia, życzę obfitości łask Bożych i opieki św. Józefa Waszego patrona, którego wiarę, pokorę i poczucie odpowiedzialności starajcie się naśladować, by zawsze stawać na wysokości zadania jako głowa rodziny. Szczęść wam Boże!

2. Trwa oktawa Bożego Ciała, na którą gorąco zapraszam. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Andrzejowi i już od wczoraj neoprezbiterom Michałowi i Mateuszowi za przewodniczenie Uroczystości Bożego Ciała w Biskupicach.  Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim za udział w procesji, a szczególnie dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję naszym dekoratorkom za piękne udekorowanie naszego kościoła! Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pragnę również podziękować za noszenie baldachimu, feretronów i  sztandarów. Bóg zapłać!  Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji za miłość do Jezusa Eucharystycznego! W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła.

3. Dziś odpust w Świerczynkach. Suma odpustowa o godz. 12.00. Ks. Piotr zaprasza.

4. Przypominam o Festynie w Łubiance na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Początek dziś o godz. 15.00.

5. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszam wszystkich członków rad, grup i stowarzyszeń działających przy naszej parafii, na podsumowanie kolejnego roku naszej działalności. Spotkanie odbędzie się tradycyjne przy ognisku, które przygotuje młodzież z KSM-u. Posiadamy dużo ławek więc osoby starsze mają zapewnione miejsca siedzące. Serdecznie zapraszam.

6. W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek MBNP – głównej patronki naszej diecezji, a w sobotę św. Apostołów Piotra i Pawła.

7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszego kościoła w Warszewicach. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust w Warszewicach odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Od godz. 16.00 – zapraszam na festyn. W związku z tym Msze św. w Biskupicach będą w przyszłą niedzielę o godz. 8.00  i 10.30.

8. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa czerwcowe, codziennie w łączności ze Mszą św. o  godz. 17.00, by dziękować NSPJ za zdroje łask płynących z Jego Najświętszego Serca.

9. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

10. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

11. W dniach 28-30 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Szczegóły na plakacie w kruchcie.

12. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Wiktoria Lewandowska z Biskupic i Mateusz Krystoforski z Pigży oraz Ewa Kwiatkowska z Brąchnówka i Ariel Pawlik z Warszewic   –  zapowiedź  pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

13. W poniedziałek o godz. 13.00 w Chełmży odbędzie się pogrzeb +Genowefy Hopke  z Warszewic lat 88. Rodzinie  zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie ………..

INTENCJE  MSZALNE

XII Niedziela zwykła  –  23  czerwca  2019 r.

7.45. + Teodor Balicki

Warszewice godz. 9.15. +Stanisław Jaskulski w 5 rocznicę śmierci

10.30. +Maria i Józef Kościelscy

12.00. + Jan Paciorek z okazji imienin i Dnia Ojca

Poniedziałek (24.06) -)  godz. 17.00

+Konstancja, Jan, Teresa, Stanisław i Franciszek Podwojscy

Wtorek (25 .06)  – godz. 17.00

1/ +Helena Krajewska – int. od siostry Witoldy
2/ Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Piotra Żeglarskiego z okazji 80-tej rocznicy urodzin

Środa (26.06)

godz. 16.30.  Różaniec

godz. 17.00. +Michał Piotrowski i Grażyna Krzywdzińska  w  rocznicę śmierci

Warszewice godz. 18.00. +Teresa w 5 r. śmierci ,Bogdan, Andrzej, Krzysztof i Elżbieta Balcerowicz

Czwartek (27.06) – godz. 17.00

+ Bernard Gajtkowski w dniu urodzin oraz zmarli z rodzice Kotkiewicz

Piątek (28.06)

godz. 16.30 – Adoracja Najśw. Sakramentu

17.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Doroty i Wojciecha Paciorek z okazji 16–tej rocznicy małżeństwa

Warszewice godz. 18.00 +Jan Basiewicz w dniu imienin – int. od kolegi Wojciecha oraz Tobiasza

Sobota  (29. 06)  – godz. 13.00

Msza św. Chrzcielna Franciszka  Kazimierza  Zakrzewskiego

XIII Niedziela zwykła  –  30  czerwca  2019 r.

7.45.+ Cecylia i Franciszek Pawlikowscy i zmarli z rodziny Pawlikowskich

10.30 – O bł. Boze i opiekę MB dla p. Gabrieli z okazji urodzin

Warszewice godz. 12.00

1/  W intencji parafian
2/ + Bożena i Konrad Przybyszewscy