Ogłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą i odpust ku czci NSPJ w Warszewicach (30 czerwca 2019)

1. Dziś przeżywamy odpust ku czci NSPJ. Serdecznie witam jeszcze raz o. Benedykta Mądrzejewskiego,  którego  pozdrawiam i dziękuję za Eucharystię i wygłoszone piękne Słowo Boże. Bóg zapłać za wszelką życzliwość. Pozdrawiam wszystkich kapłanów z dekanatu Bierzgłowskiego z ks. Dziekanem Rajmundem na czele. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali otoczenie i kościół na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać za wszelkie dobro. Dziś również od godz. 17.00 festyn , na który w imieniu organizatorów zapraszam. Przypominam, że p. Wojciech ma stoisko ze słodyczami odpustowymi, dziękuję z góry za skorzystanie z tej oferty. Bóg zapłać!

2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 w Biskupicach obowiązkowe spotkanie dla jadących do Zakopanego. Proszę o przyniesienie wpłaty oraz osoby jadące bez rodziców zgodę na wyjazd.

3. W środę przypada święto św. Tomasza Apostoła. Prośmy przez Jego wstawiennictwo o dar wiary dla wszystkich, zaniedbanych w  wierze z naszej parafii.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii.  W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00 do 17.30

5. Polecam  kolejny numer Niedzieli. Jednocześnie zachęcam do lektury prasy katolickiej, by głębiej poznać prawdę. W czasie wakacji nie będzie wydawana gazetka parafialna.

6. W Hartowcu odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży w dniach 18 – 21 Lipca. Zachęcam młodzież do uczestnictwa. Szczegóły na plakacie.

7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Wiktoria Lewandowska z Biskupic i Szymon  Krystoforski z Pigży oraz Ewa Kwiatkowska z Brąchnówka i Ariel Pawlik z Warszewic   –  zapowiedź  druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

8. We wtorek o godz. 10.00 w Biskupicach odbędzie się pogrzeb  +Henryka  Ruszkowskiego z Brąchnowa – lat 92. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie ….

9. 1 lipca mija 14 lat mojego pobytu w Biskupickiej parafii. Serdecznie dziękuje Panu Bogu i Wam kochani parafianie za wszelką życzliwość i wspólnie dokonane dobro. Bóg wam zapłać.                       

INTENCJE  MSZALNE

XIII Niedziela zwykła i Odpust NSPJ  –  30  czerwca  2019 r.

Warszewice  godz. 12.00 – 1.  W intencji parafian, 2. + Bożena i Konrad Przybyszewscy

Środa (3.07)

godz. 18.00 +Władysławę i Andrzeja Soszka  oraz  +Klarę i Jana Wiśniewskich

Piątek (5.07)

17.30. + Czesław i Krystyna Padykuła

XIV Niedziela zwykła   –  7  lipca  2019 r.

godz. 9.15. 1. +Kazimierz Zakrzewski oraz Aleksy Chmura, 2. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Adeli Szatkowskiej  z okazji 95 rocznicy urodzin