Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą (28 lipca 2019) – Biskupice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. zbiórka do puszek w ramach akcji „ 1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

2. W tym tygodniu przypada  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się szczególnie o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne także z naszej parafii! W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.00.

3. W I sobotę zapraszam o godz. 17.00 wraz z Rodziną Fatimską na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, aby dziękować Niepokalanemu Sercu Maryi za otrzymane łaski – szczególnie za dobrą pogodę na żniwa,  i prosić o dalszą opiekę.

4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona  proboszczów. Proszę serdecznie o modlitwę w mojej intencji, bym mógł jak najlepiej wypełnić moje zadania.  Z góry serdecznie dziękuję!

5. W sobotę  jedziemy z doroczną pielgrzymką Żywego Różańca do Lisewa. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przed kościołem. Poszczególne Róże proszę serdecznie o pamięć, że jesteśmy przyjaciółmi WSD w Toruniu.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie ku czci Przemienienia Pańskiego. Ks. Wacław zaprasza.

7. Polecam  kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych.  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać i pomnażać dobro w swym sercu.

8. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB  Królowej Polski. Osoby, które chciałyby wesprzeć pielgrzymów bo sami iść nie mogą proszę o zgłoszenie się do mnie osobiście. Jednocześnie osoby, które potrzebują wsparcia także proszę o kontakt ze mną.

9. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do uświetnienia  naszego Odpustu. Bóg zapłać za dar serca

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Kalinowski z Warszewic i Anna Węgiel z Małe Łąkie – parafia Świekatowo – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu poinformować mnie osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

XVII   Niedziela zwykła – 28 lipca  2019 r.

7.45.  + Kazimiera  w  rocz. śm. i Franciszek Ludwik oraz zmarli z rodziny Mądrzejewskich  i Ludwik

10.30.  + Małgorzata Dobrzalska w 7 rocznicę śmierci

12.00.  + Szczepana i Władysławę Przybyszewskich

Poniedziałek  (29. 07)  – godz. 17.00

+ Maria Kubacka – int. od Małgorzaty i Adama Iwickich

Wtorek (30.07)  – godz. 17.00

+ Radek Socha w dniu urodzin

Środa (31.07)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Ewa Santorek – int. od ZP. Rzymkowscy

Czwartek (1.08) – godz. 17.00

+ Jan Zakrzewski oraz rodzice Zakrzewscy i Gęckowscy

Piątek (2.08)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

 godz. 17.00. + Zmarli z rodziny Kalmus i Kitzermann

Sobota  (3.08)  – godz. 17.00 

O trzeźwość dla wszystkich parafian, dalsze bł. Boże na żniwa oraz o bł. Boże dla pielgrzymujących przed tron MB Częstochowskiej

XVIII  Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

7.45. + Febronia i Zygmunt Lewandowscy oraz +Marek Rybicki

10.30. + Marian Kowalski, rodzice Mądrzejewscy i zm. z rodziny Reszkowskich

12.00. + Katarzyna Matłosz – córka Mieczysława