Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą (28 lipca 2019) – Warszewice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. zbiórka do puszek w ramach akcji „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

2. W tym tygodniu przypada  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się szczególnie o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne także z naszej parafii! W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do 17.30.

3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona  proboszczów. Proszę serdecznie o modlitwę w mojej intencji, bym mógł jak najlepiej wypełnić moje zadania.  Z góry serdecznie dziękuję!

4. W sobotę  jedziemy z doroczną pielgrzymką Żywego Różańca do Lisewa. Wyjazd o godz. 8.35 z przystanku w stronę Chełmży. Poszczególne Róże proszę serdecznie o pamięć, że jesteśmy przyjaciółmi WSD w Toruniu.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie ku czci Przemienienia Pańskiego. Ks. Wacław zaprasza.

6. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać i pomnażać dobro w swym sercu.

7. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB  Królowej Polski. Osoby, które chciałyby wesprzeć pielgrzymów bo sami iść nie mogą proszę o zgłoszenie się do mnie osobiście. Jednocześnie osoby, które potrzebują wsparcia także proszę o kontakt ze mną.

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Kalinowski z Warszewic i Anna Węgiel z Małe Łąkie – parafia Świekatowo – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu poinformować mnie osobiście.

Intencje Mszalne

XVII  Niedziela zwykła   –  28  lipca  2019 r.

godz. 9.15. + Aleksandra i Franciszek Musiałowscy oraz +Józef  Raciniewski w rocznicę urodzin

Piątek (2.08) – godz. 17.30

+ Bogdana, Mariannę i Tadeusza Szubrych, +Stanisławę i Mieczysława Kukowskich oraz Krystynę Białczyk

XVIII Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

godz. 9.15. + Antoninę i Bolesława  Betcher  oraz +Urszulę Szarek i Marię Szczechowską