Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą (6 października 2019) – Biskupice

1. Przed prawie 41 laty radowaliśmy się wyborem kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od 19 lat obchodzimy ten dzień jako Dzień Papieski. Z wiarą pragniemy nieść w życie to czego nas nauczył, a więc prawdę, nadzieję, odwagę wiary i miłość do Boga i człowieka.  W przyszłą niedzielę nasza młodzież z KSM-u będzie zbierać ofiary na Fundusz Papieski – czyli stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary już bardzo dziękuję!

2. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej – patronki wspólnoty Żywego Różańca. Pragnę już dziś podziękować wszystkim Członkom Żywego za  świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Maryi.    Wszystkich Członków wspólnoty Żywego Różańca zapraszam w środę po Mszy św. do plebanii na nasze doroczne spotkanie przy wspólnym stole. Serdecznie proszę o obecność byśmy mogli wspólnie podziękować Maryi za wszelkie łaski, podzielić się radościami i dobrym słowem.

3. W piątek o godz. 19.00 spotkanie KSM-u.

4. W piątek o godz. 19.30 zapraszam na Apel Jasnogórski w intencji misji św. z okazji nadzwyczajnego miesiąca modlitw w intencji misji z prezentacją filmu o Helenie Kmieć – młodej dziewczynie zamordowanej na misjach.

5. W sobotę o godz. 9.00 obowiązkowa próba scholi.

6. Jeszcze raz  serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz.16.30, w sobotę o 11.30, a w niedzielę o 10.00.,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św. i naszej Ojczyzny Polski.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na ogrzewanie p. Marii i Dariuszowi Syrockim, Barbarze i Walentemu Piątkowskim, Katarzynie i Jackowi Hoffmann, Jadwidze i Feliksowi Lewandowskim oraz Rodzinie Borek. Bóg zapłać za dar serca.

8. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Polecam też Jasia dla najmłodszych. Bardzo zachęcam do lektury czasopism katolickich, aby umacniać wiarę, nadzieję i miłość.

9. W miniony wtorek odbył się pogrzeb + Franciszka Gładyszewskiego z Różankowa – lat 67. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie ………………

INTENCJE  MSZALNE

XXVII  Niedziela zwykła – 6 października 2019 r.

7.45. + Marcin, Waldemar i Tadeusz Syroccy oraz + Klara i Feliks Dykowscy

10.30. +Franciszek w 2 r. śmierci i Teresa Kowalscy

12.00. + Krystyna Skiba

Poniedziałek  (7.10)  – godz. 17.00

O bł. Boże i opiekę MB Różańcowej dla wszystkich Członków Żywego Różańca oraz o łaskę nieba dla zmarłych Członków.

Wtorek (8.10)  – godz. 17.00

+Konstancja, Jan, Teresa, Stanisław i  Franciszek Podwojscy

Środa (9.10) –godz. 17.00

+ Kazimierz w r. śm., Anna i Tadeusz Błachnio

Czwartek (10.10) –  godz. 17.00

+Jadwiga, Gerard, Maria i Maciej Znanieccy i zm. z Rodziny

Piątek (11.10) – godz.17.00

+ Helena i Gustaw Braun

Sobota  (12.10)  – godz. 12.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze bł. Boże i op[iekę MB dla p. Barbary Syrockiej z okazji 70 – tej rocznicy urodzin

XXVIII  Niedziela zwykła – 13 października 2019 r.

7.45. + Alfons w r. śmierci i Helena Kujawscy

10.30. +Edward Streich oraz +Marcin i Waldemar Syroccy

12.00. + Za zmarłych Strażaków z OSP Biskupice – int. od obecnych Członków OSP Biskupice

12.00. +Halina i Ryszard Kościecha i Rodzice z obojga stron