Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę zwykłą (27 października 2019) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na misje św. Bóg zapłać za ofiarność.

2. W czwartek ostatnie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30. Osoby, które zbierały naklejki i mają ich co najmniej 18 wezmą  udział w losowaniu darmowego wyjazdu na wakacje.

3. W piątek Uroczystości Wszystkich Świętych, przyjmijmy postawę wiary i miłości do Boga i naszych drogich  zmarłych.  Przez całą oktawę będzie można  uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00.

4. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze św. o godz. 10.00  i 17.00  poprzedzimy wypominkami  jednorazowymi za naszych drogich zmarłych. Przypominam o konieczności odnawiania rezerwacji miejsc na cmentarzu  po 20 latach od pochówku. Osoby, które zgłoszą się do 5 XI nie będą musiały płacić za zaległe lata, po tym czasie trzeba będzie uregulować zaległości w całości.

5. Pragnę z całego serca podziękować pani Cecylii, Wioletcie i Witkowi Borek za całoroczne  dbanie o groby kapłanów na naszym cmentarzu i opiekę nad Grotą MB w ogrodzie starej plebanii. Równie gorąco dziękuję p. Małgorzacie i Wojciechowi Socha za całoroczne dbanie o kwiaty przy krzyżu na cmentarzu. Gorące Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki! Dziękuję wszystkim, którzy w modlitwach, poprzez złożone kwiaty i zapalone znicze wyrazili lub wyrażą   pamięć o moich zacnych poprzednikach Kapłanach. Bóg zapłać  Wam za dobre serce!

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I  piątek i sobota miesiąca.  Ponieważ  I piątek wypada w Uroczystość  Wszystkich Świętych, proszę o przystąpienie do Spowiedzi w czwartek od godz. 17.00. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 9.00,  na Różaniec przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem w intencji naszych drogich zmarłych.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli oraz Jasia dla najmłodszych.   Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako źródła prawdy o naszym powołaniu do wieczności.

8. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzinie p. Małek za ofiarę na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

9. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

INTENCJE  MSZALNE

XXX  Niedziela zwykła – 27  października 2019 r.

7.45. + Klara w 13 rocznica śmierci i Feliks Dykowscy

10.30 +Teresa w 4 rocznicę  śmierci i Franciszek Kowalscy

10.30 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Ewy Brzoska w 40 rocznicę urodzin

12.00 +Stanisław w rocznicę śmierci i Leszek Zegan

Poniedziałek  (28.10)  – godz. 17.00

Z podz.  za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Marzanny i Wojciecha  Piórkowskich z okazji 30 rocznicy małżeństwa

Wtorek (29.10)  – godz. 17.00

+Tadeusz Syrocki z okazji imienin

Środa (30.10) –godz. 17.00

+Jana w 55 rocznicę śmierci i Stanisławę Noworackich

Czwartek (31.10) –  godz. 18.00

1/ +Gertruda Pszeniczna w 10 rocznicę śmierci

2/ Dominika Janowska w rocznicę urodzin

Piątek (1.11)- Uroczystość Wszystkich Świętych

godz. 9.00 +Leszek, Zofia, Józef i zmarli z rodziny Walerych

godz. 13.00 + Za zmarłych parafian

godz. 13.00 + Jan Wiliński i Rodzice z obojga stron oraz +Aniela Grzecznowska

Sobota  (2.11)

godz. 9.00 – Różaniec

godz. 10.00 + Za zmarłych członków Rodziny Fatimskiej i założyciela +ks. Jana Jakubiaka  i zmarłych parafian

godz. 16.00 + Maria Właśniewska – 1 Msza św. gregoriańska

XXXI  Niedziela zwykła – 3  listopada 2019 r.

7.45. + Mirosław Dynasiński

10.30. + Kazimierz Kazaniecki i zmarli z Rodziny

12.00. + Maria Właśniewska – 2 greg.