Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą (10 listopada 2019) – Biskupice

1. Dziś w Kościele obchodzimy XI dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Sudanie, gdzie głoduje 3,5 mln ludzi. Polecam te zbiórkę waszej ofiarności.

2. Jutro 101 rocznica odzyskanie Niepodległości przez Polskę, której nie było 123 lata na mapach europy. Jesteśmy wdzięczni Opatrzności Bożej oraz NMP Królowej polskiej korony za dar wolności. Nich dobry Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie, niech Maryja ma nas zawsze w Swej przemożnej opiece, a święci patroni wypraszają Polsce pomyślność, pokój i umiejętność korzystania z daru wolności w sposób mądry i odpowiedzialny.

3. Jutro po Mszy św. o godz. 10.00 w imieniu p. Piotra Łuczaka – naszego sołtysa,  zapraszam na uroczyste poświęcenie i po raz pierwszy wciągnięcie na maszt przy świetlicy, Flagi państwowej i wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

4. Od jutra rozpoczyna się kolejna edycja  akcji  „Polak z sercem”, która ma nieść pomoc polakom na Białorusi i Ukrainie. Akcja jest inicjatywą KSM-u.  Ofiarowane produkty proszę przynosić do salki w plebani  i wpisać się do księgi ofiarodawców. Będzie to wspaniała pamiątka i świadectwo dla przyszłych pokoleń oraz dar wdzięczności za odzyskanie niepodległości. Natomiast w  niedzielę 24 listopada  po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel, którą przeprowadzi młodzież z KSM-u.

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli, oraz Jasia dla najmłodszych – dziś z płytą DVD. Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako siły dla naszych umysłów i duszy.

6. W piątek o godz. 19.15 obowiązkowe spotkanie KSM-u.

7. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, z góry dziękuję za ofiarność.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na ogrzewanie p. Wiesławie i Wiesławowi Wilczek. Bóg zapłać za dar serca. p. Fabianowi  Właśniewskiemu serdecznie dziękuję za wykonane praca elektryczne. Bóg zapłać za bezinteresowną pomoc.  P. Marcinowi Piotrowskiemu serdecznie dziękuję za  transport kostki z Torunia na plebanię. Bóg zapłać również za bezinteresowną pomoc.

INTENCJE  MSZALNE

XXXII  Niedziela zwykła – 10  listopada 2019 r.

7.45. + Mieczysław w r. śmierci i Jacek Ziółkowscy oraz rodzice Kujawscy i Ziółkowscy

10.30. + Edward Streich

10.30. + Maria Właśniewska – 9 greg.

12.00. + Kazimierz Betkier w 13 rocznicę śmierci

Poniedziałek  (11.11)  – godz. 10.00

+ Maria Właśniewska – 10 greg.

Wtorek (12.11)  – godz. 17.00

1/ +Maria Właśniewska – 11 greg.

2/ + Czesław Walter w 30 dniu po pogrzebie

Środa (13.11) –godz. 17.00

1/ +Maria Właśniewska – 12 greg.

2/ +Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz Rodzice i Rodzeństwo z obu stron

Czwartek (14.11) –  godz. 17.00

1/ +Maria Właśniewska – 13 greg.

2/ + Teodor i rodzice Baliccy

Piątek (15.11) – godz. 17.00

1/ +Maria Właśniewska – 14 greg.

2/ + Franciszek Gładyszewski – int. od  ZP  Rzymkowscy

Sobota  (16.11)  – godz. 9.30

+ Maria Właśniewska – 15 greg.

XXXIII  Niedziela zwykła – 17  listopada 2019 r.

7.45. + Edward Syrocki

10.30. + Wioletta w rocznicę śmierci i Stanisław Blachowscy

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Cecylii Gumowskiej z okazji 70 –tej rocznicy urodzin