Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą (10 listopada 2019) – Warszewice

1. Dziś w Kościele obchodzimy XI dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Sudanie, gdzie głoduje 3,5 mln ludzi. Polecam te zbiórkę waszej ofiarności.

2. Jutro 101 rocznica odzyskanie Niepodległości przez Polskę, której nie było 123 lata na mapach europy. Jesteśmy wdzięczni Opatrzności Bożej oraz NMP Królowej polskiej korony za dar wolności. Nich dobry Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie, niech Maryja ma nas zawsze w Swej przemożnej opiece, a święci patroni wypraszają Polsce pomyślność, pokój i umiejętność korzystania z daru wolności w sposób mądry i odpowiedzialny.

3. Od jutra rozpoczyna się kolejna edycja  akcji  „Polak z sercem”, która ma nieść pomoc polakom na Białorusi i Ukrainie. Akcja jest inicjatywą KSM-u.  Ofiarowane produkty proszę przynosić do salki w plebani  i wpisać się do księgi ofiarodawców. Będzie to wspaniała pamiątka i świadectwo dla przyszłych pokoleń oraz dar wdzięczności za odzyskanie niepodległości. Natomiast w  niedzielę 24 listopada  po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel, którą przeprowadzi młodzież z KSM-u.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli, oraz Jasia dla najmłodszych. Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako siły dla naszych umysłów i duszy.

5. W piątek o godz. 19.15 obowiązkowe spotkanie KSM-u.

6. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, z góry dziękuję za ofiarność.

Intencje Mszalne

XXXII Niedziela zwykła – 10  listopada  2019 r.

godz. 9.15. + Jan, Genowefa i Leokadia Hopke oraz zmarli z rodziny Bolinowskich

PIĄTEK – 15 listopada 2019

godz. 16.00. +Gertruda Pszeniczna z okazji imienin

XXXIII Niedziela zwykła – 17  listopada  2019 r.

godz. 9.15. + Maria Właśniewska   – 16 greg.