Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą (17 listopada 2019) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Dziękuję za dar serca!

2. Obchodzimy dziś z inicjatywy papieża Franciszka  III Światowy Dzień Ubogich. Niech to wydarzenie pomoże nam pobudzić naszą „ wyobraźnię miłosierdzia” , o którą apelował już św. JPII. Pamiętajmy, miłosierni miłosierdzia dostąpią.

3. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Sudanie. Bóg zapłać za dar serca!

4. Przypominam że w ramach akcji „Polak z Sercem” , w salce do przyszłej niedzieli możemy składać produkty żywnościowe z długą datą przydatności do spożycia i inne produkty codziennego użytku. Za już złożone serdecznie dziękuję i proszę o wpisywanie się do księgi ofiarodawców. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek w ramach powyższej akcji. Z góry serdecznie dziękuję za ofiarność.

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli, oraz Jasia dla najmłodszych. Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako źródła prawdy

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostania niedziela roku kościelnego, a jednocześnie święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM – u. Nasza młodzież  będzie uczestniczyć w uroczystej Mszy św. w Toruńskiej katedrze  o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do NSPJ z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na ogrzewanie p. Marii i Marianowi Matłosz.  Bóg zapłać za dar serca!

8. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej dziewicy i męczennicy – patronki KSM. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii  bł. Karoliny. Zapraszam szczególnie młodzież, aby zaczerpnęła mocy płynącej z wiary bł. Karoliny. Natomiast w piątek przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Z tej okazji już dziś składam serdeczne podziękowania p. Marzannie, p. Hani Pierzchalskiej  i  Jadzi Brzoska oraz wszystkim śpiewającym za prowadzenie i dbanie o piękny śpiew w naszych kościołach. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski.

9. W piątek obowiązkowe  spotkanie  KSM-u o godz. 19.15.

10. W środę odbył się pogrzeb +Czesława Sobiesiaka z Warszewic – lat 69. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie …………….

INTENCJE  MSZALNE

XXXIII  Niedziela zwykła – 17  listopada 2019 r.

7.45. + Edward Syrocki

10.30. + Wioletta w rocznicę śmierci i Stanisław Blachowscy

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Cecylii Gumowskiej z okazji 70 –tej rocznicy urodzin

Poniedziałek  (18.11)  – godz. 17.00

1/  + Maria Właśniewska – 17 greg.

2/ +Alfons Brzoska i zmarli z rodziny Brzoska

Wtorek (19.11)  – godz. 17.00

1/ +Maria Właśniewska – 18 greg.

2/ + Leszek Cichoracki w rocznicę śmierci

Środa (20.11)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00   1/ +Maria Właśniewska – 19 greg.

                      2/ +Leon Blachowski w 20 r. śmierci oraz Rodzice  z obu stron

Czwartek (21.11) –  godz. 17.00

1/ +Maria Właśniewska – 20 greg.

2/ + Leszek Główczewski z okazji urodzin

Piątek (22.11)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego  Sakramentu

godz. 17.00  1/ +Maria Właśniewska – 21 greg.

                     2/  O bł. Boże, łaskę zdrowia, opiekę MB i św. Cecylii dla p. Cecylii Borek z okazji imienin

Sobota  (23.11)  – godz. 15.00

 + Maria Właśniewska – 22 greg.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata– 24  listopada 2019

7.45. + Walerian Łuczak, Leokadia i Mieczysław Gęckowscy i Rodzeństwo

10.30. + Maria Właśniewska  – 23 greg.

12.00. + Józefina Witkowska w 4. rocznicę śmierci, Apolonia Nowacka oraz Józefę i Franciszek Witkowscy