Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą (17 listopada 2019) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Dziękuję za dar serca!

2. Obchodzimy dziś z inicjatywy papieża Franciszka  III Światowy Dzień Ubogich. Niech to wydarzenie pomoże nam pobudzić naszą „ wyobraźnię miłosierdzia” , o którą apelował już św. JPII. Pamiętajmy, miłosierni miłosierdzia dostąpią.

3. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Sudanie. Bóg zapłać za dar serca!

4. Przypominam, że w ramach akcji „Polak z Sercem” , w kruchcie naszego kościoła do przyszłej niedzieli możemy składać produkty żywnościowe z długą datą przydatności do spożycia i inne produkty codziennego użytku  i proszę o wpisywanie się do księgi ofiarodawców. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek w ramach powyższej akcji. Z góry serdecznie dziękuję za ofiarność.

5. Polecam kolejny numer Niedzieli. Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako źródła prawdy.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostania niedziela roku kościelnego, a jednocześnie święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM – u. Nasza młodzież  będzie uczestniczyć w uroczystej Mszy św. w Toruńskiej katedrze  o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 12.00 w Biskupicach wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do NSPJ z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

7. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej dziewicy i męczennicy – patronki KSM. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii  bł. Karoliny. Zapraszam szczególnie młodzież, aby zaczerpnęła mocy płynącej z wiary bł. Karoliny. Natomiast w piątek przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Z tej okazji już dziś składam serdeczne podziękowania p. Marzannie, p. Hani Pierzchalskiej i Jadzi Brzoska oraz wszystkim śpiewającym za prowadzenie i dbanie o piękny śpiew w naszych kościołach. Niech św. Cecylia wyprasza Wam potrzebne łaski.

8. W piątek obowiązkowe  spotkanie  KSM-u o godz. 19.15.

9. W środę odbył się pogrzeb +Czesława Sobiesiaka z Warszewic – lat 69. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie …………….

Intencje Mszalne

XXXIII   Niedziela zwykła   –  17  listopada  2019 r.

godz. 9.15. + Maria Właśniewska   – 16 greg.

ŚRODA  20 listopada 2019    

godz. 16.00  + Janusz z okazji imienin i Marek Wiśniewscy

PIĄTEK  22 listopada 2019   

godz. 16.00  + Włodzimierz Lemański w 1 rocznicę śmierci

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata   –  24  listopada  2019 r.

godz. 9.15. + Zofia i Jan Banaszek, Maria i Leon Piątkowscy oraz bracia Jerzy i Kazimierz Piątkowscy