Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (24 listopada 2019) – Biskupice

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego  Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się J.Ch. Królowi Wszechświata!

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach akcji „Polak z sercem”. Z góry serdecznie dziękuję za ofiarność! Serdecznie dziękuję również za ofiarowane produkty  dla naszych rodaków na Ukrainie i Białorusi. Bóg zapłać za dar serca. Serdecznie dziękuję młodzieży z KSM-u  na czele z Hanią Pierzchalską za zorganizowanie tej akcji.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta dobra lektura umocni naszą  wiarę w Jezusa Chrystusa  Króla Wszechświata!

4. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Zapraszam dzieci i młodzież na zabawę Andrzejkową do salki od godz. 17.00.

5. W piątek o godz. 19.15 zapraszam na spotkanie młodzież z KSM-u.

6. Za tydzień rozpoczniemy Adwent- czas przygotowania do Bożego Narodzenia, i nowy Rok Liturgiczny.  Wszystkich proszę o przygotowanie lampionów! Od przyszłej niedzieli będą w sprzedaży Świece Caritasu na nasze wigilijne stoły. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły, które tradycyjnie rozwiezie do naszych domów p. Wojciech.

7/ W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek organizowana przez nasz parafialny Caritas na paczki dla naszych pociech. Bóg zapłać za ofiarność.

8. Dokładnie przed trzema laty Wspólnota Żywego Różańca wyszła z inicjatywą odmawiania wspólnotowego Różańca przed Mszą św. w każdą środę . Do wystawionej skrzynki intencji przy obrazie MB Częstochowskiej  można wkładać karteczki z intencjami, które włączymy do modlitwy. Liczny udział w tej modlitwie świadczy, że była to wspaniała inicjatywa potrzebna naszej parafii. Paniom Zelatorkom i całemu Żywemu Różańcowi serdecznie dziękuję za ożywianie życia duchowego naszych parafian. Bóg zapłać!

9. W tym tygodniu będę odprawiał rekolekcje kapłańskie. Pilne sprawy proszę zgłaszać przed Mszą św.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na ogrzewanie p. Bogusławie i Kazimierzowi  Wiśniewskim oraz Lidii i Romanowi Szczerbowskim i Anicie i Krzysztofowi Piątkowskim.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24  listopada 2019

7.45. + Walerian Łuczak, Leokadia i Mieczysław Gęckowscy i Rodzeństwo

10.30. + Maria Właśniewska  – 23 greg.

12.00. + Józefina Witkowska w 4 rocznicę śmierci, Apolonia Nowacka oraz Józefę i Franciszek Witkowscy

Poniedziałek  (25.11)  – godz. 16.00

+ Maria Właśniewska – 24 greg.

Wtorek (26.11)  – godz. 16.00

1/ +Maria Właśniewska – 25 greg.

2/ + Katarzyna i Jan Pietras w 51 r. śm. oraz +Maria i Wojciech Paciorek

Środa (27.11)

godz. 15.30 – Różaniec

godz. 16.00   +Maria Właśniewska – 26 greg.

Czwartek (28.11) –  godz. 17.00

1/ +Maria Właśniewska – 27 greg.

2/ + Anna w rocznicę śmierci i Władysław Piórek

Piątek (29.11)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego  Sakramentu

godz. 17.00   +Maria Właśniewska – 28 greg.

Sobota  (30.11)

godz. 15.00  1/ + Maria Właśniewska – 29 greg.

godz. 16.00  2/  Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Krzysztofa Kazanieckiego z okazji 60- tej rocz. urodzin

I  Niedziela Adwentu – 1  grudnia 2019

7.45. + Tomasz Stróżyński oraz rodzice i rodzeństwo Zimmer

10.30. + Władysław w 3 rocznicę śmierci i Jadwiga Piątkowscy

12.00. + Maria Właśniewska  – 30 greg.