Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu (1 grudnia 2019)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny.  Na progu nowego Roku Kościelnego życzę wszystkim błogosławionych owoców waszej nauki, pracy i modlitwy.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach świętych zbiórka Caritas parafialnego na paczki dla naszych pociech. Bóg zapłać za ofiarność.

3. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 17.00 – dzieci  przynoszą  lampiony  a dorośli świece, które są znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Dzieci i młodzież proszę o zbieranie wyklejanki adwentowej, która będzie nagrodzona. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia. Roraty w Warszewicach o godz. 7.00.

4. Zachęcam gorąco i jednocześnie proszę o zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć  wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Mała biała świeca kosztuje 6,50 zł.,  duża biała 13 zł. , a ozdobna 15 zł. Świece można zakupić w u p. Wojciecha przed kościołem. W Warszewicach w zakrystii u. p. Grażyny.

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia – dziś z DVD. Niech ta dobra  lektura  będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

6. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30 do 17.00.W Warszewicach spowiedź od godz. 17.00 do 17.30. W I sobotę zapraszam wraz z Rodziną Fatimską na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00, aby uczcić Niepokalane Serce Maryi i wyprosić łaski do dobrego przeżycia Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na wschodzie. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

9. Naszym  kochanym Dekoratorkom serdecznie dziękuję za wykonanie  dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcany czas i siły !

10. W piątek przypada św. Mikołaja. Pamiętajmy o drobnych upominkach dla najbliższych, nie tylko o dzieciach, aby naśladować dobro niesione przez Świętego biskupa Mikołaja.

11. W piątek o godz. 19.15 spotkanie dla KSM-u.

12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP – dzień szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej.

13. Za chwilę  poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły, które tradycyjnie rozwiezie do naszych domów p. Wojciech –  w sobotę w Brąchnowie i ul. Kasztanowa w Biskupicach, a pozostałą część Biskupic w niedzielę. Proszę o życzliwe przyjęcie! W Warszewicach opłatki do odebrania w zakrystii u . p. Grażyny.

14. p. Markowi Cichorackiemu serdecznie dziękuje za okazaną pomoc. Bóg zapłać za życzliwość!

15. p. Honoracie Żeglarskiej serdecznie dziękuję za przygotowanie kolejnego numeru gazetki parafialnej po przerwie, którą można nabyć u ministrantów za dowolną ofiarę. Dziękuję p. Bartkowi Lewandowskiemu za pomoc w wydruku. Bóg zapłać!

16. W środę w Chełmży odbył się pogrzeb +Adeli Szatkowskiej  z Warszewic – lat 96. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu…

INTENCJE  MSZALNE

I  Niedziela Adwentu – 1  grudnia 2019

7.45. + Tomasz Stróżyński oraz rodzice i rodzeństwo Zimmer

Warszewice godz. 9.15. +Krystyna i Czesław Pawlik i zmarli z Rodziny

10.30. + Władysław w 3 rocznicę śmierci i Jadwiga Piątkowscy

12.00. + Maria Właśniewska  – 30 greg.

Poniedziałek  (2.12)

godz. 17.00. +Anna w 25 r. śm. oraz Wacław i Bronisławę Piórek

Warszewce, godz. 7.00. +Mirosław Pleskot i zmarli z Rodziny

Wtorek (3.12)

godz. 17.00. +Zygmunt Kopiński  i zmarli z Rodzin z obojga stron

Warszewice, godz. 7.00 – za parafian

Środa (4.12)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Pelagia i Antoni Olszewscy oraz Helena Lewandowska

Warszewice, godz. 7.00. + Adela Szatkowska

Czwartek (5.12)

godz. 17.00. +Czesław Walter – int. od ZP Świebodzińscy

Warszewice, godz. 7.00 – O nowe powołania do stanu duchownego

Piątek (6.12)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego  Sakramentu

godz. 17.00. +Rodzice, Henryk i Natalia  Mądraszewscy oraz +Wiktoria Jaskulska

Warszewice, godz. 17.30 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Władysławy Soszka z okazji 80 – tej rocznicy urodzin

Sobota  (7.12)  godz. 16.00

O godne przeżycie Adwentu i błogosławione Święta Bożego Narodzenia

II  Niedziela Adwentu – 8  grudnia 2019 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

7.45. + Sławomir Świeczkowski

Warszewice, godz. 9.15. +Edward Szarek w 7 r. śm. i okazji urodzin

10.30. + Marcin i Waldemar Syroccy

12.00. + Zbigniew i Agnieszka Bożejewicz