Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Adwentu (15 grudnia 2019)

1. Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Bóg zapłać za ofiarność.

2. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy u p. Wojciecha, gdzie też zaopatrzymy się w Opłatek.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin. Będziemy modlić się w tej intencji podczas Rorat, ale pamiętajmy o tej intencji w również w naszych  osobistych  modlitwach.

4. Zapraszam na Roraty. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie, ale również wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach  i realizację adwentowych postanowień. Roraty w Warszewicach od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00, a w piątek o 17.30.

5. W piątek nasza Adwentowa spowiedź – rano od 9.00 do 9.30, a wieczorem od 17.00 do 17.45.

6.W przyszłą niedzielę na godz. 16.30 zapraszam na spotkanie opłatkowe  do świetlicy w Biskupicach – Radę parafialną, Żywy Różaniec, Czcicieli NSPJ, Lektorów i ministrantów wraz z Rodzicami, Kółko Misyjne, Scholę, KSM, p. Dekoratorki, p. Organistkę i prowadzących śpiew, Rodzinę Fatimską, Caritas, Stowarzyszenie św. M. Magdaleny oraz Dyrektorów naszych szkół, p. Sołtysów Biskupic, Brąchnowa i Warszewic, Przewodniczące KGW, a także Naczelników i Prezesów OSP w Biskupicach i Brąchnowie oraz prezesów Kółek Rolniczych. Tradycyjnie dzieci z SP w Warszewicach pokażą przygotowane jasełka, a nasza młodzież z KSM-u również przygotowała małe przedstawienie! Pragnę przez to spotkanie wyrazić moją wdzięczność za zaangażowanie w nasze wspólne dobro jakim jest wspólnota parafialna!

7. Polecam kolejny numer Niedzieli oraz Jasia dla najmłodszych.

8. Serdecznie dziękuję za ofiarę na ogrzewanie kościoła p. Elżbiecie i Markowi Gajtkowskim, Dorocie i Piotrowi Latuszek oraz Paulinie i Łukaszowi Stodulskim, Justynie i Kamilowi Walter, a p. Dorocie i Wojciechowi Paciorek serdecznie dziękuje za ufundowanie nowych żarówek do żyrandoli w kościele. Bóg zapłać  Wszystkim  za dar serca.

9. Chorych w Biskupicach i Brąchnowie odwiedzę z posługą sakramentalną w sobotę. Początek od godz. 11.00. Chorych w Warszewicach odwiedzę w przyszły poniedziałek.

10. W sobotę od godz. 10.00 Strażacy z Brąchnowa będą roznosić kalendarze strażackie. Proszę o serdeczne przyjęcie naszych druhów.

III  Niedziela Adwentu – 15  grudnia 2019

7.45. + Stanisław w 8 r. śm. i Wioletta Blachowscy

Warszewice godz. 9.15 +Krystyna i Czesław Pawlik i zmarli z Rodziny

10.30 – O bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. dla Wiktorii w 15 rocz. urodzin i Kornelii w 12 rocz. urodzin