Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Adwentu (22 grudnia 2019) i plan kolęd

1. Przypominam i jeszcze raz zapraszam wszystkich, którzy działają w grupach parafialnych na dzisiejsze nasze spotkanie opłatkowe o godz. 16.30 do świetlicy w Biskupicach.

2. W poniedziałek po Roratach wylosujemy 2 osoby, które pojadą na darmowe wakacje. Proszę o przyniesienie pokolorowanej wyklejanki. Po Roratach będziemy gościć w naszej parafii św. Mikołaja, który tradycyjnie obdaruje dzieci prezentami. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci.

3. W poniedziałek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych w Warszewicach. Początek od godz. 8.30.

4. We wtorek Wigilia – tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Opłatek na stół wigilijny można jeszcze nabyć u. p. Wojtka. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00 -wszystkich serdecznie zapraszam. Pasterka w Warszewicach – o godz. 22.00. Zachęcam by wymienić się w rodzinach  gdzie są małe dzieci!

5. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.45 – zapraszam na Msze św. o godz. 10.30 i 12.00. Msza św. w Warszewicach o godz. 9.15. W  drugi dzień Świąt B. Narodzenia przypada wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym – kolekta na   katedrę św. Janów w Toruniu. Z racji oktawy Bożego Narodzenia w piątek nie obowiązuje post.

6. W sobotę  28 grudnia rozpocznę kolędowanie. Pragnę już podziękować tym wszystkim, którzy zechcą przyjąć Boże błogosławieństwo z moich rąk i wyrażam radość ze spotkania z Wami. Kolędowanie rozpocznę tradycyjnie od Biskupic.

• 28 grudnia  – sobota  – Osiedle Słoneczne  i ul. Kościelna  – od godz. 10.00
  • 30 grudnia – poniedziałek– pod Pigżę – od godz. 10.00 – proszę o podwózkę
  • 2 stycznia – czwartek –  Pod Wymysłowo – od godz. 15.00 –   proszę o podwózkę
  • 4  stycznia – sobota – ul. Kasztanowa – od godz. 10.00
  • 5 stycznia –  niedziela – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00 – proszę o podwózkę
  • 6 stycznia  – poniedziałek –  od p. Leszka Maćkowskiego,  ul. Wesoła i przyległe – od g. 14.00 – proszę o podwózkę
  • 7 stycznia  – wtorek – od p. Stefanii Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego – od godz. 14.00 – proszę o podwózkę

7. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszach św. tradycyjnie zbiórka do puszek  na Fundusz Obrony Życia. Składam serdeczne Bóg zapłać za dary na ten zbożny cel. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

8. Polecam kolejny numer  Niedzieli – kosztuje 10 zł. ale jest :- aż 92 strony (objętość zwiększona o 50%)- kalendarz ścienny  – książeczka z tekstami kolęd  płyta CD  z najpiękniejszymi kolędami w wykonaniu  Golców, polecam również   Jasia dla najmłodszych.

IV  Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019

7.45. + Jana i Władysławę Chejda

Warszewice godz. 9.15 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Czesławy z okazji 75 rocznicy urodzin

10.30. + Teresa i Franciszek Kowalscy

12.00. + Bogumił w 5 r. śm. i rodzice Maćkowscy

Poniedziałek  (23.12)

godz. 16.00. + Leszek Matłosz w rocznicę urodzin

Warszewice – godz. 16.45 + Gertrudę Pszeniczną

Wtorek (24.12)

godz. 24.00 – Pasterka

W intencji Parafian

Warszewice – godz. 22.00 +Irena i Aleksander Szczechowscy oraz +Stefania i Aleksander Miszkurka

Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2019

Warszewice godz. 9.15. +Tadeusz, Marianna i Bogdan Szubrych, +Stanisławę i Mieczysława Kukowskich oraz +Krystynę Białczyk

10.30. + Radek i Marian Socha oraz  +Tadeusz i Jan Kardas

12.00. + Mirosław Dynasiński

Czwartek (26.12) –  św. Szczepana

7.45. + Rafał i Wacław Świebodzińscy, +Maryla i Tadeusz Ordon oraz +Mirosławę Kozimor

Warszewice godz. 9.15 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę MB i dary Ducha św.  dla Aleksandry Pleskot  z okazji 18 rocznicy urodzin

10.30  + Marcin w 26 r. śmierci i Waldemar Syroccy

12.00 + Jan Paciorek oraz zmarli z rodzin  Paciorek, Dudek,  Katlewskich  i Przybyszewskich

Piątek (27.12)

godz. 10.00. +Władysław w 2 rocznicę śmierci i Jadwiga Piątkowscy

Sobota  (28.12)

godz. 8.30 – Za parafian

Niedziela św. Rodziny – 29 grudnia 2019

7.45 + Zygmunt i Febronia Lewandowscy oraz + Marek Rybicki

Warszewice godz. 9.15. +Zbigniew Hejda, Józef Szczechowski i +Rozalia Jabłońska

10.30. + Stefania i Franciszek Pierzchalscy oraz Rodzice i Rodzeństwo

10.30. + Leszek w 9 rocznicę śmierci i Stanisław Zegan

12.00. + O łaskę nieba dla wszystkich zmarłych w minionym roku  z naszej parafii – int. od firmy Fidelis  p. Paciorek

Warszewice  godz. 15.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Janiny i Bolesława Szczechowskich z okazji 50. rocznicy małż.