Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Rodziny (29 grudnia 2019) i plan kolęd

1. Zgodnie z zapowiedzią dis po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Bóg zapłać za ofiarność na ten tak ważny cel.

2. We wtorek ostatni dzień starego roku 2019. Zapraszam o godz. 16.00 na Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski w minionym roku z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i św. M. Magdaleny na nowy 2020 rok dla naszej Parafialnej Rodziny.

3. W środę 1 stycznia 2020 roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Obchodzimy go jako Światowy Dzień Pokoju. Gorąco módlmy się, aby Bóg zachował nas przez wstawiennictwo Maryi od okrucieństwa wojny.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00 do 16.30, w Warszewicach spowiedź od godz. 17.15.   W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 13.30 na Różaniec przed Najświętszym Sakramentem w intencji Bożego błogosławieństwa dla naszej parafii na Nowy Rok

5. Jest  Jaś dla najmłodszych. Niech ta  lektura pomaga naszym dzieciom pokochać z całego serca to co Boże.

6. Zapraszam dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.15. Proszę o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd – będą nagrody. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

7. Państwu  Monice i Piotrowi Skiba  bardzo serdecznie dziękuję za ofiarowaną choinkę do plebanii, p. Czarneckim oraz Magdalenie i Przemkowi Syrockim za ofiarowane choinki do kościoła, a p. przed kościół p. Barbarze i Bogusiowi Lewandowskim. Bóg zapłać za dar serca. Dziękuję naszym kochanym  Dekoratorkom za wykonanie żłóbka i dekoracji na Boże Narodzenie.  P. Wojciechowi Paciorek, Andrzejowi Sowa i naszym lektorom Piotrowi Właśniewskiemu i Kubie Muszytowskiemu serdecznie dziękuję za ustawienie choinek. Wszystkim Bóg zapłać za wniesione dobro.

8. Kolęda:

• 30 grudnia – poniedziałek– pod Pigżę – od godz. 10.00 – proszę o podwózkę
  • 2 stycznia – czwartek – Pod Wymysłowo – od godz. 15.00 – proszę o podwózkę
  • 4  stycznia – sobota – ul. Kasztanowa – od godz. 10.00 – proszę o podwózkę
  • 5 stycznia –  niedziela – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00 – proszę o podwózkę
  • 6 stycznia  – poniedziałek –  od p. Leszka Maćkowskiego,  ul. Wesoła i przyległe – od g. 14.00 – proszę o podwózkę
  • 7 stycznia  – wtorek – od p. Stefanii Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego – od godz. 14.00 – proszę o podwózkę
  • 8 stycznia – środa – od p. Dzieszka do p. Piątkowskich przez ul. Zieloną i przyległe – od. g. 15.00
  • 9  stycznia –  czwartek – od p. Gajtkowskich  do p. Łuczak od godz. 15.00
  • 11 stycznia – sobota od. p. Latuszek do  p. Puczkarskich – od godz. 10.00
  • 12 stycznia –  niedziela  –   Parchatka od godz. 14.00
  • 13 stycznia  – poniedziałek – od p. Stodulskich  do p. Urbanowskich – od g. 15.00

Niedziela św. Rodziny – 29 grudnia 2019

7.45. + Zygmunt i Febronia Lewandowscy oraz + Marek Rybicki

Warszewice godz. 9.15. +Zbigniew Hejda, Józef Szczechowski i +Rozalia Jabłońska

10.30. +Stefania i Franciszek Pierzchalscy oraz Rodzice i Rodzeństwo

10.30. +Leszek w 9 rocznicę śmierci i Stanisław Zegan

12.00. +O łaskę nieba dla wszystkich zmarłych w minionym roku  z naszej parafii – int. od firmy Fidelis  p. Paciorek

Warszewice  godz. 15.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Janiny i Bolesława Szczechowskich z okazji 50. rocznicy małż.

Poniedziałek  (30.12) – godz. 8.30

Za parafian

Wtorek (31.12) – godz. 16.00

Msza dziękczynna za otrzymane łaski przez naszą parafię z prośbą o bł. Boże na Nowy Rok 2020 dla całej parafii.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2020

10.30. + Mieczysław i Edward Wiśniewscy

12.00. + Maria i Stefan Właśniewscy oraz +Zygmunt Wiligalski

16.30 – Za parafian

Warszewice godz. 12.00 +Tadeusz, Marianna i Bogdan Szubrych, +Stanisławę i Mieczysława Kukowskich oraz  +Krystynę Białczyk

Czwartek (2.01) – nie ma Mszy św.

Piątek (3.01) – godz. 16.30

Za parafian

Warszewice godz. 17.30 – wolna

Sobota  (4.01) – godz.  14.30