Ogłoszenia duszpasterskie na VII niedzielę zwykłą (23 lutego 2020)

1. Dziś, jutro i pojutrze odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo czuwania przed rozpoczęciem Wielkiego postu. Proszę i zachęcam do adoracji, abyśmy z powagą serca weszli w Wielki post – czas pokuty i nawrócenia. Dziś adoracja  rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 i potrwa do godz. 12.00.  W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 16.00 do wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. W poniedziałek proszę o adorację  mieszkańców Brąchnowa, a we wtorek  proszę  mieszkańców Biskupic.

2. Przypominam o dzisiejszym spotkaniu z Przewodnikiem do Ziemi św. o godz. 14.00 w salce w plebanii.

3. W środę rozpoczynamy Wielki post.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz.10.00 i 17.00. W Warszewicach o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu  w ramach jałmużny wielkopostnej. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta. Już dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcam do zrobienia dobrych postanowień wielkopostnych. Od przyszłej niedzieli można odbierać w zakrystii kartki do spowiedzi wielkanocnej.

4. Droga Krzyżowa w każdy piątek W. P.  o godz.16.30 za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. W Warszewicach o godz. 17.45.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego postu o godz. 16,00. W Warszewicach o godz.15.15.  Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać również odpust zupełny.

6. Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – proszę przynosić książeczki  z tekstami, aby czynnie uczestniczyć w nabożeństwach.

7. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też Jaś dla najmłodszych.  Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam z nadzieją modlić się i pracować na chwałę Bożą.

8. W piątek o godz. 19.15  spotkanie wszystkich członków KSM-u!

9. Panu Maciejowi Szymańskiemu serdecznie dziękuję za zamontowanie  witraża w drzwiach wejściowych kościoła w Warszewicach. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Witraż ten upamiętnia setną rocznicę Cudu nad Wisłą i urodzin Karola Wojtyły dziś już św. JPII. Fundatorami p. Marlena i Bogdan Lis. Bóg zapłać za dar serca.

INTENCJE  MSZALNE

VII  Niedziela zwykła  – 23 lutego 2020 r.

7.45. + Zuzanna i Stefan Rusin

10.30. +Tadeusz,  Marcin  i Waldemar  Syroccy

12.00. +Kazimierz, Lucjan i Władysławę Kazanieckich oraz +Henryk Tarkowski, dziadków i zm. z  rodziny Kazanieckich i Tarkowskich

Poniedziałek  (24.02) – godz. 17.00

Za parafian

Wtorek (25.02) – godz. 17.00

+ Wacław w 27 r. śmierci  i  Teresa Tchorzewscy

Środa (26.02) – Popielec

16.30 – Różaniec

godz. 10.00. + Stanisław Opasik, Józefę Bąk, Stanisław Borek, Rodzice i zmarli bracia Kuna

godz. 17.00 – O ducha pokuty i trzeźwość dla wszystkich Parafian

Czwartek (27.02) – godz. 17.00

+ Stefan i Maria Właśniewscy oraz +Zygmunt Wiligalski

Piątek (28.02)

16.30 – Droga Krzyżowa

godz. 17.00 +Tadeusz, Helena i Czesław Walter

Sobota  (29.02) – nie ma Mszy św.

I  Niedziela Wielkiego Postu  – 1 marca 2020 r.

7.45. + Stefan  z okazji urodzin oraz +Klara i Alojzy Kowalscy

10.30. +Mirosław Dynasiński w rocznicę urodzin

12.00. +Aniela Grzecznowska w 5 r. śm. oraz Jan i Rodzice Wilińscy