Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu (1 marca 2020)

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00, w Warszewicach o godz. 15.15. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, w Warszewicach o godz. 17.15. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

3. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby nie ustawać w pogłębianiu swojej wiary.

5. W tym tygodniu przypadają Dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00 do 16.30. W Warszewicach od godz. 16.45 do 17.15. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 9.00, na Różaniec przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem, aby uwielbić Niepokalane Serce  Maryi i wyprosić potrzebne łaski na Wielki post dla naszej parafii.

6. W I piątek odwiedzę z posługa sakramentalną naszych drogich chorych. Początek o godz. 8.30.

7. W piątek o godz. 19.15  spotkanie  wszystkich  członków KSM-u!

8. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, a po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom pracującym aż w 100 krajach świata. Z góry serdecznie dziękuję za ofiarność.

9. Naszym Dekoratorkom serdecznie dziękuję za wykonanie dekoracji na Wielki Post. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

10. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Aleksandra Lewandowska z Brąchnowa i Damian Sodkiewicz z Brzozówki – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowanie mnie o tym osobiście.

12. W kruchcie wywiesiłem informację o „Drzwiach otwartych” w szkole Salezjanów w Toruniu.

I  Niedziela Wielkiego Postu  – 1 marca 2020 r.

7.45. + Stefan  z okazji urodzin oraz +Klara i Alojzy Kowalscy

Warszewice – 9.15 +Helena, Stanisław i Kazimierz Bartkowiak

10.30 +Mirosław Dynasiński w rocznicę urodzin

12.00 +Aniela Grzecznowska w 5 r. śm. oraz Jan i Rodzice Wilińscy

Poniedziałek  (2.03) – godz. 17.00

Za parafian

Wtorek (3.03) – godz. 17.00

O bł. Boże i potrzebne łaski dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Środa (4.03)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. +Kazimiera i Zdzisław Okońscy oraz zmarli z rodziny Okońskich i Napieralskich

Warszewice godz. 18.00 – Za parafian

Czwartek (5.03) – godz. 17.00

O nowe powołania żeńskie i męskie do stanu duchownego, także z naszej parafii.

Piątek (6.03)

16.30 – Droga Krzyżowa

godz. 17.00. +Zofia w r. śm. i Kazimierz Okoński oraz zmarli z rodziny Okońskich

Warszewice godz. 17.45, +Jolanta Talarek  oraz  Jan Ochnio w 16 r. śmierci

Sobota  (7.03) – godz. 10.00

O potrzebne łaski na Wielki Post dla wszystkich Parafian – szczególnie dla osób uzależnionych  i  słabego ducha

II  Niedziela Wielkiego Postu  – 8 marca 2020 r.

7.45. + Kazimierz i Bogdan Pilzak

Warszewice – 9.15. +Czesław Gładkowski w 23 r. śm. oraz +Janina i Władysław Dobrzyńscy

10.30. +Kazimierz Kazaniecki z okazji imienin, brat Lucjan i Rodzice z obojga stron

12.00. +Alfons w 40 r. śm. oraz Marta, Ewa, Ryszard i Jan Kucharscy i zm. z Rodziny