Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu (29 marca 2020)

1. Ze względu na okoliczności nie będzie w kościele nabożeństwa Gorzkich Żali. Serdecznie zachęcam do odśpiewania dziś II części w domach.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 w łączności ze Mszą św.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby owocnie przeżyć pozostałą część Wielkiego Postu.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek módlmy się o nowe powołania do stanu duchownego, w I piątek przepraszajmy  Najświętsze Serce Jezusowe za grzechy nasze i całego świata, a w I sobotę prośmy Niepokalane Serce Maryi o ustanie zarazy i łaskę zrozumienia, że „nie samym chlebem żyje człowiek, tylko każdym Słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej  Mszy św. poświecenie palm!

6. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

7. Ponieważ nie będzie Spowiedzi z udziałem Kapłanów z Dekanatu informuję, że przez cały tydzień będę spowiadał  pół godziny przed i po Mszy św. – proszę jednak , aby utrzymać odstępy od siebie 1,5 metra i zachować szczególną ostrożność. W środę i piątek będę spowiadał też w Warszewicach po Mszy św. o godz. 18.00

8. Chorzy, – również Ci, których odwiedzam w I piątki – którzy pragną przystąpić do Spowiedzi i Komunii św. przed świętami proszę, aby poinformowali mnie o tym telefonicznie. Bez informacji nie będę mógł przybyć!

9. Proszę  wszystkich o korzystanie ze strony parafialnej gdzie zamieszczone są ogłoszenia i apele. Wpisujemy adres: parafiawbiskupicach.pl

10. Jeszcze raz deklaruję moją pomoc w podwiezieniu potrzebujących,  w razie konieczności, bądź w załatwieniu jakichkolwiek spraw. Proszę śmiało dzwonić pod numer 606408547. Serdecznie wszystkich pozdrawiam, szczególnie osoby starsze i chore oraz dzieci i młodzież, prosząc o cierpliwość w przeciwnościach. Pamiętajcie, że w cierpliwości rodzą się najpiękniejsze rzeczy. Szczęść Wam Boże!

V  Niedziela Wielkiego Postu  – 29 marca 2020 r.

7.45. + Stefan Wyrzykowski w 1 rocznicę śmierci

Warszewice – 9.15. +Roman i Tomasz Łuczak oraz Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

10.30 +Leokadia i Apolinary Wiśniewscy

12.00. +Teresa i Franciszek Kowalscy z okazji urodzin

Poniedziałek  (30.03) – godz. 17.00

+  Dominika Janowska w 7 rocznicę śmierci

Wtorek (31.03) – godz. 17.00

Za parafian

Środa (1.04) – godz. 17.00

+ Andrzej  z okazji 50 – tej rocznicy urodzin i Kazimierz Banasik oraz +Michalina, Ludwik, Stanisław i Mirosławę Duda.

Warszewice godz. 18.00, +Michał Bartkowiak z okazji urodzin

Czwartek (2.04) – godz. 17.00

O nowe powołania do stanu duchownego również z naszej parafii

Piątek (3.04) – 16.30 – Droga Krzyżowa

godz. 17.00 +Franciszek w 4 r. śm i Kazimiera Ludwik oraz zmarli z rodziny Mądrzejewskich i Ludwik

Warszewice godz. 18.00 – O ustanie zarazy

Sobota  (4.04) – godz. 9.00

O ustanie zarazy i łaskę zrozumienia, że „nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym Słowem, które pochodzi z ust Bożych” oraz o błogosławione Święta Wielkanocne dla całej parafii,

Niedziela palmowa – 5  kwietnia 2020 r.

7.45. + Bronisławę i Czesław Małek oraz ich Rodziców

Warszewice – 9.15. +Bolesław Betcher i Maria Szczechowska w 19 r. śm oraz  +Antonina Betcher w 10 r. śm.

10.30. +Henryk w 10 r. śm i Natalia Mądraszewscy oraz Rodzice z obojga stron

12.00. +Ludwik i Jadwiga Cichoraccy oraz Rodzice i rodzeństwo z obojga stron