Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową (5 kwietnia 2020)

1. Dziś Niedziela Palmowa, świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jeruzalem- miasta świętego. Rozpoczynamy dzisiejszym dniem Wielki Tydzień. Bardzo serdecznie proszę, abyśmy przeżyli go w duchu pokuty i wstrzemięźliwości, by głęboko przeżyć radość Zmartwychwstania naszego Pana, w którym mamy udział przez Miłość Boga do nas.

2. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

3. Zachęcam do udziału w liturgii Triduum Paschalnego korzystając z przekazów telewizyjnych, radiowych czy internetowych. Pan Wojciech nasz kościelny będzie realizował przekaz internetowy z naszego kościoła. Można oglądać liturgię z naszego kościoła na parafialnej stronie internetowej – podaję adres – parafiawbiskupicach.pl

4. Spowiedzi św. będę słuchał codziennie pół godz. przed Mszą św. oraz w miarę możliwości podczas adoracji i w Biskupicach i w Warszewicach. Można również umówić się telefonicznie 606408547 – postaram się dostosować.

5. Polecam  kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Zachęcam  do lektury czasopism  religijnych, aby nie ustawać w pogłębianiu swojej  wiary w życie wieczne.

6. W Wielki Piątek post ścisły – czyli jeden posiłek do syta, oczywiście nie spożywamy mięsa. W Wielką Sobotę tradycja postu. Na stronie parafialnej umieściłem teks poświęcenia pokarmów, które proszę poświęcić przy śniadaniu wielkanocnym.

7. Program Triduum Paschalnego na stronie internetowej- parafiawbiskupicach.pl

8. Na prośbę wielu osób umieściłem na stronie parafialnej bankowy numer konta parafialnego. Przy tej okazji serdecznie dziękuję za już dokonane wpłaty – nie ukrywając mojego miłego zaskoczenia. Bóg zapłać za wielkoduszną postawę.

9. Intencje Mszalne można zamawiać również telefonicznie – 606408547.

10. Można odebrać w plebanii szatki do I Komunii. Po świętach podejmiemy decyzję kiedy odbędzie się Uroczystość I Komunii w naszej parafii.

11. Zapraszamy na Internetowe Rekolekcje Paschalne dla Młodzieży – „Pora na DobraNoc!” Rekolekcje wygłosi diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Dawid Wasilewski. Będzie można ich wysłuchać na kanale YouTube Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły w poniedziałek i wtorek (6-7.04.2020.) o godz. 10.

INTENCJE  MSZALNE

Niedziela palmowa – 5  kwietnia 2020 r.

7.45. + Bronisławę i Czesław Małek oraz ich Rodziców

Warszewice – 9.15. +Bolesław Betcher i Maria Szczechowska w 19 r. śm. oraz  +Antonina Betcher w 10 r. śm.

10.30 +Henryk w 10 r. śm. i Natalia Mądraszewscy oraz Rodzice z obojga stron

12.00 +Ludwik i Jadwiga Cichoraccy oraz Rodzice i rodzeństwo z obojga stron

Wielki  Poniedziałek (6.04)  godz. 17.00

+Roman Urbanowski oraz  +Krzysztof  Dekowski

Wielki  Wtorek (7 .04)  godz. 17.00

+ Gertruda Pszeniczna i zmarli z Rodzin z obojga stron

Wielka  Środa (8.04) – godz. 17.00

+ Wiktoria w 5 rocznicę śmierci i Bronisław Krużewscy

Warszewice godz. 18.00 +Józef Raciniewski w 3 r. ś. oraz +Aleksandra i Franciszek Musiałowscy

Wielki Czwartek (9.04) godz. 18.30

Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek (10.04)  – godz. 17.00

Ceremonie Wielkiego Piątku

Wielka Sobota  (11. 04)  godz. 20.00 – Wigilia Paschalna

W intencji parafian.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12  kwietnia  2020 r.

7.45 –  w intencji Parafian

Warszewice godz. 9.15  – 1/ +Radek Królik i +Edyta Iwańska

                              2/ +Zofia i Stanisław Grabowscy oraz Rodzice i Rodzeństwo

10.30 + Jan Zając w rocznicę śmierci

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze  Boże bł. i opiekę MB dla Doroty i Sławomira Pierzchalskich z okazji 28 –tej rocznicy małżeństwa

Poniedziałek Wielkanocny – 13 kwietnia 2020 r.

7.45. + Mirosław Dynasiński

Warszewice godz. 9.15. + Zm. z rodziny Hopke oraz +Zenon i zm. z rodziny Bolinowskich

10.30 + Marian w 13 r. śm. i Radek Socha oraz +Tadeusz i Jan Kardas

12.00 + Jan Paciorek i zmarli z rodziny Paciorek i Katlewskich