Ogłoszenia duszpasterskie na niedziela Miłosierdzia Bożego (19 kwietnia 2020)

1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia. Proszę o modlitwę Koronką bądź litanią do Miłosierdzia Bożego w intencji ustąpienia zarazy koronawirusa.

2. Przypominam i zachęcam do modlitwy Różańcowej w intencji ustąpienia zarazy, którą prowadzę codziennie o godz. 20.30 przez Internet – adres: parafiawbiskupicach.pl   Osoby chętne zapraszam do kościoła.

3. Według nowych przepisów od poniedziałku 20.04 w liturgii może brać udział w naszym kościele 10 osób – w tym 2 na chórze, w Warszewicach – 15 osób. Zachęcam więc byśmy korzystali z tej możliwości także w dni powszednie. Przypominam, że pół godziny przed każdą Mszą św. jestem w konfesjonale. Obowiązkowo zakładamy maseczki, które zdejmujemy tylko na czas przyjęcia Komunii św.

4. Pragnę ogłosić, że Uroczystość I Komunii naszych dzieci przenosimy na drugą niedzielę września 2020 r. , bądź, jeśli dzieci wrócą do szkoły i będzie można organizować uroczystości to w ostatnią niedzielę czerwca. Proszę o odebranie szatek.

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli.  Pragnę zachęcić do sięgania po prasę katolicką. Niech w każdej rodzinie choć od czasu do czasu taka gazeta się znajdzie. Serdecznie dziękuję tym rodzinom, które regularnie sięgają po katolicką prasę, a pozostałych zachęcam!

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Biblijny.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary wpłacane na konto parafialne, które umieściłem na stronie internetowej naszej parafii. Bóg zapłać za „wyobraźnię miłosierdzia”, której uczył  św. JPII.

8. W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski, którego prośmy o wstawiennictwo w intencji naszej Ojczyzny w dobie zarazy, a w sobotę przypada św. Marka Ewangelisty – tradycyjnie będziemy modlić się o urodzaje – niestety bez procesji. Zapraszam szczególnie rolników, by modlić się o deszcz.

INTENCJE  MSZALNE               

Niedziela Miłosierdzia Bożego 19  kwietnia  2020 r.

7.45. + Wacławę i Władysława Żeglarskich oraz +Klarę i Wacława Jacob

Warszewice godz. 9.15 – Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze  Boże bł. i opiekę MB dla p. Katarzyny i Piotra Paczkowskich  z okazji 30-tej rocznicy małżeństwa

10.30. + Teresa i Franciszek Kowalscy oraz  +Edward Streich

12.00. + Alojzy Przybyszewski i zmarli z Rodziny

Poniedziałek (20.04) godz. 17.00

+ Czesławę Duda – int. od ZP Rzymkowscy

Wtorek (21 .04)  godz. 17.00

+ Mieczysław Bukowski – int. od ZP Rzymkowscy

Środa (22.04) – godz. 17.00

+Mirosławę Kozimor  w  2. rocznicę śm.  oraz + Tomasza Męsikowskiego

Czwartek (23.04) – godz. 17.00 – Uroczystość św. Wojciecha

O bł. Boże  i opiekę MB dla ks. Proboszcza oraz taty Jerzego z okazji imienin – int. od  Rady parafialnej

Warszewice godz. 16.00 – Za parafian

Piątek (24.04)  – godz. 17.00

+ Łucja w 3 rocz. śm. oraz +Kazimierz i Michał Piotrowscy

Sobota  (25. 04)  – godz. 9.30

Za parafian

III  Niedziela Wielkanocy – 26  kwietnia  2020 r.

7.45. + Sławomir i rodzice Świeczkowscy

Warszewice godz. 9.15. + Marianna i Stanisław Pleskot oraz +Maciej Łuczak w rocznicę śmierci

10.30. + Józefę Rapacką w 4. rocznicę śmierci

12.00. + Henryk Kruk w 13. r. śm.  oraz Rodzice z obojga stron