Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy (26 kwietnia 2020)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczniemy XII Tydzień Biblijny. Jest to też Czwarte Narodowe czytanie Pisma św. Proszę serdecznie, aby wspólnie z całą rodziną ustalić czas i przeczytać każdego dnia fragment Pisma św.

2. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach  licznie będziemy gromadzić się na Majowym.  Majowe w Biskupicach  w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 17.00- ale ze wzg. na okoliczności, Majowe odprawiać będziemy przy Grocie MB przy Starej plebanii, a na Mszę św. udadzą się mający intencje i Ci, którzy będą mogli jeszcze wejść – 10 osób. W Warszewicach Majowe o godz. 18.00 – w środy i piątki w kościele – o ile będzie intencja, a w pozostałe dni przy Grocie MB, w Brąchnowie o godz. 19.00 przy figurce MB. Proszę o zachowanie przepisowej odległości od siebie.

3. W sobotę  2 maja  przypada Święto Flagi Narodowej. Proszę serdecznie o wywieszenie flag przy naszych domach, by budować patriotyzm w swym sercu i całej Ojczyźnie. Flagi możemy zakupić u p. Wojciecha.

4. Na sobotę została przeniesiona  Uroczystość NMP Królowej Polski. Msza św. o godz. 10.00. Jest to również dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. Po sumie odnowimy Akt Oddania Polski w opiekę Maryi.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30 do 17.00. W Warszewicach wystawienie Najświętszego sakramentu i spowiedź od godz. 17.00 do 17.30

6. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 9.00.

7. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli.  Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

8. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

9. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów  Różańcowych

10. Bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pamięć, życzliwość, prezenty i życzenia z okazji moich i Taty imienin. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

11. W czwartek odbył się pogrzeb +Zofii Blachowskiej z Brąchnowa – lat 94. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie ……….

III  Niedziela Wielkanocy 26  kwietnia  2020 r.

7.45. + Sławomir i rodzice Świeczkowscy

Warszewice godz. 9.15. + Marianna i Stanisław Pleskot oraz +Maciej Łuczak w rocznicę śmierci

10.30. + Józefę Rapacką w 4 rocznicę śmierci

12.00. + Henryk Kruk w 13 r. śm.  oraz Rodzice z obojga stron

Poniedziałek (27.04) godz. 17.00

+ Ks. Tomasz Drzymalski

Wtorek (28 .04)  godz. 17.00

O łaskę deszczu

Środa (29.04) – godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Małgorzaty i Grzegorza Kościelskich z okazji 20. rocznicy ślubu.

Czwartek (30.04) –  godz. 17.00

+ ks. Zbigniew Zdybel

Piątek (1.05)  – godz. 17.00

+ Ludwikę i Konstantego Kotkiewicz i zm. z rodziny Kotkiewicz

Warszewice godz. 17.30. +Tadeusz w 7 r. śm. i Stanisław w 11 r. śm. Dulscy

Sobota  (2. 05)  – Uroczystość MB Królowej Polski

godz. 10.00 – O ustanie zarazy, zdrowie dla chorych, potrzebne łaski dla Służby zdrowia i Rządu Rzeczypospolitej oraz opiekę MB Królowej Polski dla naszej Ojczyzny.

Warszewice godz. 11.00 – Za parafian

godz. 16.00 –Msza św. ślubna: Aleksandra Lewandowska – Damian Sodkiewicz

IV  Niedziela Wielkanocy 3 maja 2020 r.

7.45. + Ks. Zygmunta Szulca, ks. Jana Jakubiaka i ks. Andrzeja Lewandowskiego – int. od Żywego Różańca

Warszewice godz. 9.15. + Halina Bartkowiak  w 1. rocznicę śmierci

10.30 – O Dary Ducha św. dla Miłosza na czas matury.

12.00. + Marta i Franciszek Żelazko