Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy (17 maja 2020) – Warszewice

1. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe o godz. 18.00.

2. Jutro przypada  100 – tna rocznica urodzin Karola Wojtyły – dziś już św. JPII. Zachęcam do skorzystania z przekazu telewizyjnego i internetowego przygotowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu na czele z p. Marszałkiem Piotrem Całbeckim. Szczegóły na stronie  kujawsko-pomorskie.pl. Program uroczystości na naszej stronie parafialnej. Po Mszy św. można zabrać plakat ze św. JPII i udekorować domostwo.

3. Od poniedziałku  do środy zaczniemy dni modlitw o urodzaje. Zapraszam nie tylko rolników, bo za późno jest modlić się o dobre urodzaje w żniwa.

4. We wtorek o godz. 17.00,  zapraszam do Biskupic na Mszę św. dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św.  Proszę o odświętny strój – kto ma to albę – oraz o przyniesienie świec. Przypominam, że codziennie pół godziny przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi św.

5. Proszę o odebranie kolejnego numeru Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć ze zmartwychwstałym Jezusem  przez całe nasze życie.

6. Bardzo serdecznie dziękuję p. Andrzejowi Bajerskiemu za przygotowanie i położenie przedłużonej podłogi na środkowej części chóru oraz za zobowiązanie się do wykonania brakujących części balustrady.  Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

7. P. Katarzynie i Henrykowi Lechowicz serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Bóg zapłać za dar serca.

8. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

INTENCJE  MSZALNE               

VI  Niedziela Wielkanocy 17 maja  2020 r.

godz. 9.15. +Józef Szczechowski, Zbigniew Hejda, Rozalia Jabłońska

Środa (20.05) – godz. 18.00

+Adela Ossowska

Piątek (22.05)  – godz. 18.00

+Mieczysław w 2. rocznicę śmierci i Stanisławę Kukowskich

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24 maja  2020 r.

godz. 9.15. +Czesław Sobiesiak – int. od ZP Rzymkowscy