Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa (24 maja 2020) – Biskupice

1. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na ostatni tydzień nabożeństw majowych, codziennie w łączności ze Mszą św. w kościele o  godz. 17.00 i w Brąchnowie o godz. 19 przy kaplicy MB. W Warszewicach majowe o godz. 18.00.

2. Od piątku trwa Nowenna do Ducha św. , w tym tygodniu szczególnie będziemy się modlić w intencji księży Diakonów, którzy dziś wraz z ks. Andrzejem będą się przygotowywać do święceń kapłańskich w najbliższą sobotę.

3. We wtorek Dzień Matki. Wszystkim Mamon   składam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy najwyższego uznania za ogromny trud macierzyństwa. Życzę wam wielu łask Bożych, miłości od Boga i ludzi i szczególnej opieki Matki Najświętszej. Szczęść Wam Boże.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć z Jezusem i Maryją w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

5. W piątek obowiązkowe  spotkanie   KSM-u  o godz. 19.45 w kościele.

6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Radosław Mądraszewski z Biskupic i Marcelina Grabowska z Łążyna, Marlena Zawadzka z Browiny i Kamil Kowalski  z Brąchnowa  oraz Natalia Grygiel z Brąchnowa i Marcin Talarek z Warszewic – zapowiedź pierwsza. Kto zna istniejące przeszkody między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres Wielkanocny. Proszę o przystąpienie do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

8. Bardzo serdecznie dziękuję p. Tomaszowi Młotkowskiemu za naprawienie nagłośnienia przenośnego. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

9. p. Karolowi Mądzilewskiemu oraz Filipowi i p. Grzegorzowi serdecznie dziękuję za wykoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszych kościołów. Bóg zapłać za ofiarność.

11. Zgodnie z poprzednimi ustaleniami ogłaszam, że I Komunia św. naszych dzieci odbędzie się 13 września 2020 r. o godz. 10.30 w Biskupicach i o godz. 12.00 w Warszewicach.

12. Od przyszłej niedzieli będzie transmisja Mszy św. z naszego kościoła tylko o godz. 12.00 i z Warszewic o godz. 9.15.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24 maja  2020 r.

7.45. + Krystyna i Ryszard Bartosińscy

Warszewice godz. 9.15. +Czesław Sobiesiak – int. od ZP Rzymkowscy

10.30. +Tadeusz Syrocki

12.00. + Józef Jeliński w dniu urodzin

Poniedziałek (25.05) – godz. 17.00

+Teresa w 14 r. śm. i Wacław Tchorzewscy

Wtorek (26.05)  – godz. 17.00

+ Jadwiga Biegalska – z okazji Dnia Matki

Środa (27.05)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Jerzego z okazji 82 rocznicy urodzin

Warszewice godz. 18.00. +Zygmunt z okazji imienin i Bogumiła Kukowscy

Czwartek (28.05) –  godz. 17.00

+ Zygmunt w rocznicę śmierci i Febronia Lewandowscy oraz  +Marek Rybicki

Piątek (29.05)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. + Bronisławę Szopa w rocznicę śmierci

Warszewice godz. 18.00. +Wacław w r. śm. oraz Władysławę i Wiesław Basiewicz

Sobota  (30. 05)  –  godz. 17.00

+ Stefan Szreder w 40. r. śm i zm. z rodziny Szreder i Okońskich

Uroczystość Zesłania Ducha św. – 31 maja  2020 r.

7.45. + Feliks w 17 r. śm. i Klara Dykowscy

Warszewice godz. 9.15. + Radek Królik i Edyta Iwańska

10.30. +Marian i Radek Socha  oraz  +Jan i Tadeusz Kardas

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Józefy Kruk  z okazji 90 rocznicy urodzin