Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa (24 maja 2020) – Warszewice

1. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na ostatni tydzień nabożeństw majowych, codziennie  o godz. 18.00. W środę i piątek w kościele.

2. Od piątku trwa Nowenna do Ducha św. , w tym tygodniu szczególnie będziemy się modlić w intencji księży Diakonów, którzy dziś wraz z ks. Andrzejem będą się przygotowywać do święceń kapłańskich w najbliższą sobotę.

3. We wtorek Dzień Matki. Wszystkim Mamon  składam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy najwyższego uznania za ogromny trud macierzyństwa. Życzę wam wielu łask Bożych, miłości od Boga i ludzi i szczególnej opieki Matki Najświętszej. Szczęść Wam Boże.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć z Jezusem i Maryją w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

5. W piątek obowiązkowe  spotkanie KSM-u  o godz. 19.45 w kościele w Biskupicach.

6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Radosław Mądraszewski z Biskupic i Marcelina Grabowska z Łążyna, Marlena Zawadzka z Browiny i Kamil Kowalski  z Brąchnowa  oraz Natalia Grygiel z Brąchnowa i Marcin Talarek z Warszewic – zapowiedź pierwsza. Kto zna istniejące przeszkody między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres Wielkanocny. Proszę o przystąpienie do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszych kościołów. Bóg zapłać za ofiarność.

9. Zgodnie z poprzednimi ustaleniami ogłaszam, że I Komunia św. naszych dzieci odbędzie się 13 września 2020 r. o godz. 10.30 w Biskupicach i o godz. 12.00 w Warszewicach.

10. Od przyszłej niedzieli będzie transmisja Mszy św. z Biskupic  tylko o godz. 12.00 i z Warszewic o godz. 9.15.

11. Panu Zbyszkowi  Kukowskiemu serdecznie dziękuję za wykoszenie trawy przy naszym kościele. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

12. P. Bolesławiowi Szczechowskiemu, Zbyszkowi Kukowskiemu, Sławkowi Afelt, Andrzejowi  Bajerskiemu i Michałowi Soszka,  serdecznie dziękuję za zniesienie organów i pozostałych rzeczy z naszego chóru. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

13. P. Bolesławiowi Szczechowskiemu serdecznie dziękuję za transport drewna na nowy krzyż na Zawiszówce. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

INTENCJE  MSZALNE               

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja  2020 r.

godz. 9.15. +Czesław Sobiesiak – int. od ZP Rzymkowscy

Środa (27.05) – godz. 18.00

 +Zygmunt z okazji imienin i Bogumiła Kukowscy

Piątek (29.05)  – godz.18.00

+Wacław w r. śm. oraz Władysławę i Wiesław Basiewicz

Uroczystość Zesłania Ducha św. 31 maja  2020 r.

godz. 9.15. + Radek Królik i Edyta Iwańska