Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Św. (31 maja 2020) – Biskupice

1. Zapraszam serdecznie na  nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w łączności z wieczorną Mszą św. , by wynagradzać Sercu Jezusowemu za dary miłosierdzia. W Warszewicach nabożeństwa do NSPJ od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek czyli święto NMP Matki Kościoła.

3. Jutro przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzę przede wszystkim wspaniałych,  kochających i wymagających rodziców, Darów Ducha św. na kończący się rok szkolny i wszelkie egzaminy oraz radośnie przeżywanego dzieciństwa, które jest najbardziej beztroskim czasem ludzkiego życia. Szczęść Wam Boże kochane dzieci.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – I czwartek i I piątek  i I sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W tym dniu przypada  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W I  piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30 do 17.00. W Warszewicach wystawienie i spowiedź od godz. 17.00 do 17.30.

5. W I sobotę  wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 9.00 na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, aby upraszać  u Niepokalanego Serca Maryi łaskę ustąpienia zarazy,  Dary Ducha św. dla Neoprezbiterów i maturzystów oraz  potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny przed wyborami prezydenckimi.

6. W I piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.30.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć  z Jezusem w mocy Ducha św. przez nasze życie aż do nieba.

8. Wyjątkowo  w czwartek  zapraszam na  spotkanie młodzież  z  KSM-u  o godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii wielkanocnej. Proszę o zadbanie o swojego ducha. Jest to również Święto Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność naszej Ojczyzny.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Radosław Mądraszewski z Biskupic i Marcelina Grabowska z Łążyna, Marlena Zawadzka z Browiny i Kamil Kowalski  z Brąchnowa  oraz Natalia Grygiel z Brąchnowa i Marcin Talarek z Warszewic – zapowiedź druga. Kto zna istniejące przeszkody między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

11. Panie Żelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

12. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszych kościołów. Bóg zapłać za ofiarność.

 

INTENCJE  MSZALNE               

Uroczystość Zesłania Ducha św. 31 maja  2020 r.

7.45. + Feliks w 17 r. śm. i Klara Dykowscy

Warszewice godz. 9.15. + Radek Królik i Edyta Iwańska

10.30. +Marian i Radek Socha  oraz  +Jan i Tadeusz Kardas

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Józefy Kruk  z okazji 90 rocznicy urodzin

 

Poniedziałek (1.06) godz. 17.00

+Rafał, Franciszka i Wacław Świebodzińscy oraz +Maryla i Tadeusz Ordon

 

Wtorek (2.06)  godz. 17.00

+ Grażyna z okazji urodzin i Kazimierz Szymańscy

 

Środa (3.06)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. +Leszek Główczewski z okazji imienin

Warszewice godz. 18.00 – Za parafian

 

Czwartek (4.06) –  godz. 17.00

+ Zygmunt Matłosz w 1. rocznicę śmierci

 

Piątek (5.06)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. + Zofia Blachowska – int. od Żywego Różańca

Warszewice godz. 18.00 – O zdrowie dla chorych z naszej parafii

 

Sobota  (6. 06)  –  godz. 10.00

O ustanie zarazy, Dary Ducha św. dla Neoprezbiterów i naszych maturzystów oraz potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny przed wyborami prezydenckimi.

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca  2020 r.

7.45. + Stefan Kowalski w 2 rocznicę śmierci

Warszewice godz. 9.15. +Halina, Marian i Józef Bartkowiak oraz Wiktoria i Marcin Bartkowiak

10.30. +Maria w 1 rocznicę śmierci i Jakub Kubaccy

12.00. + Maria i Józef Kościelscy