Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Św. (31 maja 2020) – Warszewice

1. Zapraszam serdecznie na  nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek czyli święto NMP Matki Kościoła.

3. Jutro przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzę przede wszystkim wspaniałych,  kochających i wymagających rodziców, Darów Ducha św. na kończący się rok szkolny i wszelkie egzaminy oraz radośnie przeżywanego dzieciństwa, które jest najbardziej beztroskim czasem ludzkiego życia. Szczęść Wam Boże kochane dzieci.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – I czwartek i I piątek  i I sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W tym dniu przypada  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W I  piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź  od godz. 17.00 do 17.30.

5. W I piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.30.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć  z Jezusem w mocy Ducha św. przez nasze życie aż do nieba.

7. Wyjątkowo  w czwartek  zapraszam na  spotkanie młodzież  z  KSM-u  o godz. 17.00.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii wielkanocnej. Proszę o zadbanie o swojego ducha. Jest to również Święto Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność naszej Ojczyzny.

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Radosław Mądraszewski z Biskupic i Marcelina Grabowska z Łążyna, Marlena Zawadzka z Browiny i Kamil Kowalski  z Brąchnowa  oraz Natalia Grygiel z Brąchnowa i Marcin Talarek z Warszewic – zapowiedź druga. Kto zna istniejące przeszkody między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszych kościołów. Bóg zapłać za ofiarność.

11. Intencje dla Czcicieli NSPJ :  O ustanie zarazy, Dary Ducha św. dla Neoprezbiterów i naszych Maturzystów i Ósmoklasistów  oraz potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny przed wyborami prezydenckimi.

12. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

 

INTENCJE  MSZALNE               

Uroczystość Zesłania Ducha św. 31 maja  2020 r.

godz. 9.15 + Radek Królik i Edyta Iwańska

 

Środa (3.06) – godz. 18.00

Za parafian

 

Piątek (5.06)  –  godz. 18.00

O zdrowie dla chorych z naszej parafii

 

Niedziela – 7 czerwca  2020 r.

godz. 9.15. + Halina, Marian i Józef Bartkowiak oraz Wiktoria i Marcin Bartkowiak