Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca 2020)

1. Dzisiejszą niedzielą  kończymy czas  Komunii św. wielkanocnej. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z daru Sakramentu Pokuty i Eucharystii! Pozostałych zachęcam bo nigdy za późno na dobro duchowe.

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa czerwcowe, codziennie w łączności ze Mszą św.  o  godz. 17. W Warszewicach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

3. We wtorek  o godz. 19.00 zapraszam wszystkich członków Stowarzyszenia św. M. Magdaleny na doroczne zebranie sprawozdawcze. Proszę o obowiązkową obecność.

4. We wtorek  o godz.. 16.30 w Biskupicach odbędzie się próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiatki,  dawały sygnały dzwonkiem oraz pomagały  podczas procesji Bożego Ciała. Proszę wszystkich o pomoc w zbieraniu  kwiatów do sypania. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

5. W środę po  Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów oraz ministrantów i kandydatów na ministranta!

6. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 8.00 i 10.00, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy Państwa: Bonieckich, Kurkowskich, Wilińskich i Borek –  wraz z sąsiadami. Proszę serdecznie o udekorowanie okien naszych domów, nie tylko tam gdzie przechodzi procesja, ale wszędzie, aby manifestować swoją wiarę i miłość do Jezusa, który powiedział „ kto przyzna się do mnie przed ludźmi do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”. Proszę o udział poczty sztandarowe. Tradycyjnie proszę naszych strażaków o poniesienie baldachimu i zabezpieczenie  procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w łączności ze Mszą św. Mam nadzieję, że Pan Jezus przejdzie bardzo uroczyście drogami naszej parafii i ześle obfite błogosławieństwo. W Warszewicach Uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz przy posesji p. Bajerskiej – o przygotowanie proszę Rodziny od państwa Banaszek do końca Zawiszówki. Drugi ołtarz przy gospodarstwie p. Kukowskich  –  o przygotowanie mieszkańców lewej strony ul. Ks. Inf. Groszkowskiego – czyli od p. Łuczak  do p. Szczechowskich. Trzeci ołtarz przy blokach – proszę o przygotowanie Rodziny dzieci I Komunijnych. Czwarty ołtarz przy grocie MB – tradycyjnie przygotowują Pannie z Żywego Różańca.  Próba sypania kwiatków dla dziewcząt i zbiórka dla wszystkich ministrantów  w Warszewicach w poniedziałek po nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Niech ta lektura pomoże nam z odwagą kroczyć przez życie za Eucharystycznym Jezusem.

8. W dniach 26-28 czerwca odbędzie się  X  pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Szczegóły na plakacie w kruchcie.

9. Panu Karolowi Mądzielewskiemu  serdecznie dziękuję za opryskanie chodników  wokół kościoła.

10. Panu Fabianowi Właśniewskiemu  serdecznie dziękuję za wykonanie oświetlenia w garażach przy starej plebanii.  Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

11. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży z KSM-u.

INTENCJE  MSZALNE

Uroczystość Trójcy Świętej 7 czerwca  2020 r.

7.45. + Stefan Kowalski w 2 rocznicę śmierci

Warszewice godz. 9.15. + Halina, Marian i Józef Bartkowiak oraz Wiktoria i Marcin Bartkowiak

10.30. +Maria w 1 rocznicę śmierci i Jakub Kubaccy

12.00. + Maria, Józef i Czesławę Kościelskich

Poniedziałek (8.06) godz. 17.00

+ Józef Kowalski w rocznicę śmierci

Wtorek (9.06)  godz. 17.00

+ Marzena w 29 r. śm. , Irena i Tadeusz Pawlikowscy oraz Natalia i Henryk Mądraszewscy

Środa (10.06)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. +Jan Wiliński w 4 r. śm. i Rodzice z obojga stron oraz +Aniela Grzecznowska

Warszewice godz. 18.00 +Tadeusz Iwicki w 2 rocznicę śmierci

Czwartek (11.06) –  Boże Ciało

godz. 8.00. +Mirosław Dynasiński

godz. 10.00 – Za parafian

Warszewice godz. 10.00. +Genowefa Hopke w 1 r. śm. oraz zm. z rodziny Hopke i Bolinowskich

Piątek (12.06)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. + Jadwiga w 20 r. śm. i Władysław Piątkowscy oraz +Kazimierz Kazaniecki

Warszewice godz. 18.00 – O zdrowie dla Pauliny i Marianny

Sobota  (13. 06)  –  godz. 16.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Katarzyny i Jarosława Brzoska z okazji 30. rocznicy małżeństwa

XI  Niedziela zwykła 14 czerwca  2020 r.

7.45. +Teresa  w 5 r. śm. i Stanisław Piórkowscy oraz +Krystyna Machnicka

Warszewice godz. 9.15. + Zbigniew Szczerbowski w 23 r. śm. oraz + Piotr Lorenz

10.30. +Waldemar w 24 r. śm. oraz Tadeusz i Marcin Syroccy

12.00. + Teresa Kamińska w 7 r. śm.

12.00. + Stefania Zegan w 15 r. śm.