Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą (14 czerwca 2020) – Warszewice

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Andrzejowi i naszemu diakonowi Mariuszowi za przewodniczenie Uroczystości Bożego Ciała w Warszewicach.  Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim za udział w procesji, a szczególnie dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję naszej Dekoratorce za piękne udekorowanie naszego kościoła! Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pragnę również podziękować za noszenie baldachimu, feretronów i  sztandarów i zbieranie kwiatków do sypania. Bóg zapłać!  Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji za miłość do Jezusa Eucharystycznego! W piątek  tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła.

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa czerwcowe, codziennie o  godz. 18.00, by dziękować NSPJ za zdroje łask płynących z Jego Najświętszego Serca.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszego kościoła w Warszewicach. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust w Warszewicach odbędzie się w piątek o godz. 18.00.  Podczas odpustu zostaną poświęcone organy przez ks. bp. Wiesława, który będzie przewodniczył naszej uroczystości. Gorąco zapraszam wszystkich parafian, aby uwielbić NSPJ i podziękować za wszelkie otrzymane łaski.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

5. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

6. W dniach 28-30 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Szczegóły na plakacie. Gorąco zachęcam młodych i nie tylko.

7. P. Waldemarowi Niemiec serdecznie dziękuję za wykoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za ochoczą pomoc.

8. W przyszłą niedzielę odpust w Świerczynkach. Suma odpustowa o godz. 12.00. Ks. Piotr zaprasza.

INTENCJE  MSZALNE               

XI  Niedziela zwykła 14 czerwca  2020 r.

godz. 9.15. + Zbigniew Szczerbowski w 23 r. śm. oraz + Piotr Lorenz

Środa (17.06)

godz. 18.00 + Ryszard w 2 rocznicę śmierci i Tomasz Soszka

Piątek (19.06)

godz. 18.00. – Suma odpustowa ku czci NSPJ – W intencji  Parafian

Sobota  (20. 06)

godz. 16.00 – Msza św. ślubna: Rozalia Papierz  i Patryk Urbański

XII  Niedziela zwykła 21 czerwca  2020 r.

godz. 9.15. + Barbara Rychcik oraz zmarli z rodziny Pawlak i Tarkowskich