Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą (14 czerwca 2020) – Biskupice

1. Trwa oktawa Bożego Ciała, na którą gorąco zapraszam. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Andrzejowi i naszemu diakonowi Mariuszowi za przewodniczenie Uroczystości Bożego Ciała w Warszewicach.  Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim za udział w procesji, a szczególnie dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję naszym dekoratorkom za piękne udekorowanie naszego kościoła! Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pragnę również podziękować za noszenie baldachimu, feretronów i  sztandarów i zbieranie kwiatków do sypania, a także p. Melanii  Gajtkowskiej za piękne girlandy . Naszym druhom z Brąchnowa dziękuję za zabezpieczenie trasy procesji. Bóg zapłać!  Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji za miłość do Jezusa Eucharystycznego! W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła.

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa czerwcowe, codziennie w łączności ze Mszą św. o  godz. 17.00, by dziękować NSPJ za zdroje łask płynących z Jego Najświętszego Serca.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszego kościoła w Warszewicach. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust w Warszewicach odbędzie się w piątek o godz. 18.00.  Podczas odpustu zostaną poświęcone organy przez ks. bp. Wiesława, który będzie przewodniczył uroczystości. Gorąco zapraszam wszystkich parafian, aby uwielbić NSPJ i podziękować za wszelkie otrzymane łaski.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

5. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

6. W dniach 28-30 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Szczegóły na plakacie w kruchcie. Gorąco zachęcam młodych i nie tylko.

7. P. Karolowi Mądzielewskiemu i Grzegorzowi Zegan serdecznie dziękuję za wykoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za ochoczą pomoc.

8. W przyszłą niedzielę odpust w Świerczynkach. Suma odpustowa o godz. 12.00. Ks. Piotr zaprasza.

XI  Niedziela zwykła 14 czerwca  2020 r.

7.45. +Teresa  w 5 r. śm. i Stanisław Piórkowscy oraz +Krystyna Machnicka

Warszewice godz. 9.15. + Zbigniew Szczerbowski w 23 r. śm. oraz + Piotr Lorenz

10.30. +Waldemar w 24 r. śm. oraz Tadeusz i Marcin Syroccy

12.00. + Teresa Kamińska w 7 r. śm.

12.00. + Stefania Zegan w 15 r. śm.

Poniedziałek (15.06)

godz. 14.00 – Msza św. chrzcielna Alicji Jasińskiej

godz. 17.00 + Konstancja, Jan, Teresa, Stanisław i Franciszek Podwojscy

Wtorek (16.06)

godz. 17.00. + Ewa Santorek  w  1.  rocznicę śmierci

Środa (17.06)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00 + Zbigniew w 25 rocznicę śmierci  i Agnieszka Bożejewicz

Warszewice godz. 18.00 + Ryszard w 2 rocznicę śmierci i Tomasz Soszka

Czwartek (18.06)

godz. 17.00. +Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

Piątek (19.06)

godz. 15.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 16.00. + Jan  z okazji imienin i Stefania Gajtkowscy i Dziadkowie z obu stron

Warszewice godz. 18.00 – Suma odpustowa w intencji  Parafian

Sobota  (20. 06)

godz. 16.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB w 80 rocz. urodzin Marii i Feliksa Sadowskich oraz o łaskę nieba dla zmarłych rodziców, + Ireny i Kazimierza Wilczek oraz za zmarłe rodzeństwo Urszulę, Wojciecha i Ryszarda Wilczek

Warszewice – Msza św. ślubna: Rozalia Papierz  i Patryk Urbański

XII  Niedziela zwykła 21 czerwca  2020 r.

7.45. +Bożena i Konrad Przybyszewscy

Warszewice godz. 9.15   + Barbara Rychcik oraz zmarli z rodziny Pawlak i Tarkowskich

10.30. +Michał Piotrowski i Grażyna Krzywdzińska w 10 rocznicę śmierci

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Patrycji i Rafała Jelińskich z okazji 10. rocz. ślubu oraz z okazji chrztu syna Stanisława.