Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą (21 czerwca 2020) – Biskupice

1. Dziś odpust w Świerczynkach. Suma odpustowa o godz. 12.00. Ks. Piotr zaprasza.

2. We wtorek przypada Dzień Ojca. Wszystkim Ojcom z okazji Waszego święta składam już dziś najserdeczniejsze życzenia, życzę obfitości łask Bożych i opieki św. Józefa Waszego patrona, którego wiarę, pokorę i poczucie odpowiedzialności starajcie się naśladować, by zawsze stawać na wysokości zadania jako głowa rodziny. Szczęść wam Boże!

3. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w sobotę  MBNP – głównej patronki naszej diecezji. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej diecezji, a szczególnie o nowe powołania do stanu duchownego.

4. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa czerwcowe, codziennie w łączności ze Mszą św. o  godz. 17.00, by dziękować NSPJ za zdroje łask płynących z Jego Najświętszego Serca.

5. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

6. W dniach 26-28 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Szczegóły na plakacie w kruchcie.

7. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Zapraszam na Mszę św. dzieci, młodzież i rodziców w czwartek do Biskupic na godz. 17.00, a w piątek na 18.00 do Warszewic. Pół godz. przed Mszami spowiedź św.

8. Do wtorku można ofiarować zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, aby weprzeć misje św. Tradycyjnie składamy dary przy garażach starej plebanii. Bóg zapłać za włączenie się w tę bardzo pożyteczną akcję.

9. p. Karolowi Mądzielewskiemu i Grzegorzowi Zegan serdecznie dziękuję za wycięcie suchych gałęzi z drzew wokół  kościoła. Bóg zapłać. Na wszelki wypadek nie stawajmy pod drzewami gdy wieje silny wiatr!

XII  Niedziela zwykła 21 czerwca  2020 r.

7.45. +Bożena i Konrad Przybyszewscy

Warszewice godz. 9.15. + Barbara Rychcik oraz zmarli z rodziny Pawlak i Tarkowskich

10.30. +Michał Piotrowski i Grażyna Krzywdzińska w 10 rocznicę śmierci

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Patrycji i Rafała Jelińskich z okazji 10 rocz. ślubu oraz z okazji  chrztu syna Stanisława.

Poniedziałek (22.06)

godz. 17.00. + Czesław Walter  z okazji Dnia Ojca

Wtorek (23.06)

godz. 17.00. + Teodor Balicki z okazji Dnia Ojca

Środa (24.06)

godz. 16.30. – Różaniec

godz. 17.00 + Helena i Tomasz Łukasz i Ich dzieci

Warszewice godz. 18.00 +Edmund, Piotr, Ryszard  i Tomasz Soszka oraz +Czesław Walter

Czwartek (25.06)

godz. 17.00. 1/ +Janina z okazji imienin i Mieczysław Jabłońscy, 2/ – Z podz. za otrzymane łaski w minionym roku szkolnym i Boże bł. na czas wakacji

Piątek (26.06)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. + Jan Zegan w 10 r. śm oraz syn +Jan z okazji imienin

Warszewice godz. 18.00 – Z podz. za otrzymane łaski w minionym roku szkolnym i Boże bł. na czas wakacji

Sobota  (27. 06)

godz. 10.00. +Violetta i Stanisław Blachowscy oraz Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

godz. 13.00 – Msza św. chrzcielna  Antoniego Kufla

XIII  Niedziela zwykła 28 czerwca  2020 r.

7.45 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Adriany i Mariusza Banaszek z okazji 1 rocznicy ślubu

Warszewice godz. 9.15. + Stanisław Jaskulski

10.30 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Gabrieli Kazanieckiej z okazji 83 rocznicy urodzin

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Doroty i Wojciecha Paciorek i dzieci z okazji 17 rocz. ślubu