Ogłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą (28 czerwca 2020)

1. Jutro Uroczystość św. Apostołów  Piotra i Pawła. Za posługiwanie się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża można uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe. O godz. 17.00 odprawię Mszę św. dziękczynną za Was i podziękuję Panu Bogu za wszelkie dobro duchowe i materialne, które udało się dzięki Bogu oraz naszej modlitwie i pracy uczynić.

2. Pozostały dwa nabożeństwa czerwcowe, na które serdecznie zapraszam, by podziękować za wszelkie dary Bożej miłości, które na nas spływają z przebitego Serca Zbawiciela.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii.  W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30 do 17.00. W Warszewicach adoracja i spowiedź od godz. 17.45. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 16.00  na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, by uwielbić Niepokalane Serce Maryi oraz wypraszać potrzebne łaski.

4. W piątek  przypada święto św. Tomasza Ap. Prośmy przez Jego wstawiennictwo o dar wiary dla wszystkich, zaniedbanych w  wierze parafian.

5. W sobotę odbędzie się doroczna pielgrzymka Żywego Różańca do Chełmna. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapraszam również osoby z poza Różańca, bo to czas odpustu MB Chełmińskiej.

6. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jednocześnie zachęcam do lektury prasy katolickiej, by głębiej poznać prawdę.

7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Katarzyna Caban z Bydgoszczy oraz Adam Górniak z Bydgoszczy oraz Lidia Szczęsna z Warszewic i Patryk Ernestowicz  z Warszewic – zapowiedź  pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

8. P. Karolowi i Filipowi Mądzielewskim i Grzegorzowi Zegan dziękuję za skoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. P. Markowi i Radkowi Zakrzewskim dziękuję za naprawienie blacharki na kościele, a p. Marcinowi Matłosz dziękuję za zobowiązanie do naprawienia uszkodzonego gzymsu i ozdoby przy wejściu głównym. Wszystkim Bóg zapłać za ochoczą pomoc.

INTENCJE  MSZALNE               

XIII  Niedziela zwykła 28 czerwca  2020 r.

7.45 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Adriany i Mariusza Banaszek z okazji 1 rocznicy ślubu

Warszewice godz. 9.15. + Stanisław Jaskulski

10.30 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Gabrieli Kazanieckiej z okazji 83 rocznicy urodzin

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Doroty i Wojciecha Paciorek i dzieci z okazji 17 rocz. ślubu

Poniedziałek (29.06)  – godz. 17.00

+ Jan Wiliński z okazji urodzin i imienin

Wtorek (30.06)  godz. 17.00

O nowe powołania do stanu duchownego

Środa (1.07)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Bernard Gajtkowski

Czwartek (2.07)

godz. 16.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Cecylii Borek z okazji 85 rocznicy urodzin

godz. 17.00. +Dziadkowie Baszak, Wiligalscy, Właśniewscy i Blachowscy

Piątek (3.07)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. + Teodor Balicki

Warszewice godz. 18.00 – Za parafian

Sobota  (4. 07)  –  godz. 17.00

O bł. Boże, opiekę MB i Aniołów Stróżów dla dzieci młodzieży na czas wakacji oraz o bł. Boże i sprzyjającą pogodę na czas żniw dla rolników

XIV  Niedziela  zwykła  5 lipca   2020 r.

7.45. +Marian Socha w dniu urodzin

Warszewice godz. 9.15. + Ewa Santorek, Aleksy Chmura i Kazimierz Zakrzewski

10.30. + Edward Streich oraz +Konrad i Bożena Przybyszewscy

12.00 + Stefania w 1 rocznicę  śmierci  i Jan Gajtkowski w 13 r. śmierci