Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą – odpust (19 lipca 2020)

1. Dziś przeżywamy nasz doroczny Odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny, Patronki naszej parafii. Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów przybyłych na naszą uroczystość i ufam, że św. M. Magdalena wyjedna Wam Boże błogosławieństwo na czas wypoczynku i pracy.

Szczególne słowa wdzięczności kieruję do ks. Bartłomieja Surdykowskiego, któremu bardzo serdecznie dziękuję za przewodniczenie dzisiejszej uroczystości, krzepiące Słowo Boże i wniesioną radość do naszej parafialnej wspólnoty! Bóg zapłać! Dziękuję ks. Wacławowi i ks. Markowi za posługę w konfesjonale oraz wszystkim kapłanom naszego dekanatu za obecność na naszej uroczystości. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy! Bóg zapłać kapłanom pochodzącym z parafii biskupickiej za obecność, modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać siostrze Janinie. Wszystkich kapłanów zapraszam na obiad do plebanii, który został przygotowany przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z ofiarowanych darów przez parafian, którym serdecznie dziękuję za dary serca!

Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Biskupic i Brąchnowa, Paniom Dekoratorkom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, Pani Hani Pierzchalskiej, Pani Marzannie Piórkowskiej, Panu Wojciechowi Paciorek, druhom strażakom, Panu Piotrowi Łuczak, Panu Markowi Cichorackiemu, Panu Karolowi, Grzegorzowi i Filipowi. Kochani, wszystkim parafianom biskupickiej parafii, dziękuję za wszelką pomoc i wielką życzliwość.

2/ W czwartek przypada święto św. Brygidy – patronki Europy, a w sobotę święto św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej okazji – w sobotę po Mszy świętej o godz. 14 możliwość poświęcenia nowych pojazdów,  a w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach akcji „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy, którzy pracują w 100 krajach całego świata. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

3/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza – polecam ją Waszej ofiarności.

4/ Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli.

5/ Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Justyna JONATOWSKA z Brąchnowa i Jacek ORDON z Łążyna. Zapowiedź druga.

INTENCJE MSZALNE

XVI Niedziela zwykła – 19 lipca 2020 r – ODPUST PARAFIALNY

9.00. + Czesław Walter z okazji urodzin i imienin

Warszewice – godz. 10.30. + Regina, Jan Wawrowscy

12.00. 1. Suma odpustowa w intencji parafii, 2. Marian Kowalski (10 r. śm.)

Poniedziałek (20.07) – godz. 17.00

+ Jan i Helena Kaźmierek w r. śm.

Wtorek (21.07) – godz. 17.00

Z podziękowaniem i o dar Bożego błogosławieństwa dla Państwa Bogumiły i Michała Grabowskich (13 r. ślubu)

Środa (22.07)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Małgorzata Dobrzalska (8 r. śm.)

Warszewice – godz. 18.00 – Zenona (36 r. śm) i Włodzimierz Lemańskich

Czwartek (23.07) – godz. 17.00

+ Halina i Ryszard Kościecha

Piątek (24.07)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. + Janina i Henryk Iwańscy

Warszewice godz. 18.00 – Franciszek Musiałowski (30 r. śm.), Aleksandra Musiałowska (18 r. śm.), Józef Racinewski (w dniu urodzin)

Sobota (25.07)

14.00 – Z podziękowaniem i o Boże błogosławieństwo dla P. Danuty Balickiej z okazji 85. rocznicy urodzin

16.00 – Msza święta ślubna: Natalia Grygiel i Marcin Talarek

XVII Niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

7.45. + Teresa i Franciszek Kowalscy, Marta Pliszczyńska

Warszewice – godz. 9.15. + Krystyna i Czesław Padykuła oraz rodziców i rodzeństwo

10.30. + Marcin Łuczak (4 r.śm.), Monika i Józef Łuczak

12.00. + Józefa Rapacka, dziadkowie Rapaccy i Kucybała