Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą (26 lipca 2020) – Biskupice

1. W liturgii dziś wspominamy śś. Joachima i Annę – rodziców Maryi. W swoich modlitwach pamiętajmy o naszych rodzicach, dziadkach, babciach, najstarszych naszych parafian i emerytach.

2. Dziękuję za ofiary złożone dziś podczas kolekty jako tradycyjna taca gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Dziś przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka na rzecz „akcji św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr” z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

4. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

5. Biuro parafialne jest czynne po każdej Mszy świętej codziennej lub przez umówienie się dzwoniąc pod mój komórkowy numer telefonu: 780 123 886.

6. Raz jeszcze dziękuję za wszelką pomoc w zorganizowaniu i przeżyciu naszego dorocznego Odpustu Parafialnego ku czci patronki parafii – św. Marii Magdaleny. Wszystkim zaangażowanym i pomagającym uporządkować po Odpuście – Bóg zapłać.

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. grupy biskupickiej zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek 30 lipca po Mszy św. wieczornej. Proszę przynieść świadectwa chrztu tych dzieci, które nie były ochrzczone w parafii.

8. W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą. Podczas tej Mszy ksiądz dziekan Rajmund Ponczek – proboszcz Parafii Bierzgłowo – przewodniczyć będzie uroczystemu obrzędowi liturgicznemu objęcia przeze mnie parafii biskupickiej. Zapraszam do wspólnego przeżywania tego wydarzenia.

9. W sobotę 1 sierpnia przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia polecajmy miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach wszystkich tych, którzy ofiarowali swe życie, by pokazać światu, że „jeszcze Polska nie zginęła” i przyłączmy się do warszawiaków do minuty ciszy o godzinie 17.00.

10. Od najbliższej soboty 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do podjęcia ofiary abstynencji w tej intencji.

11. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę – św. Martę, w piątek – św. Ignacego z Loyoli, w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

26 lipca 2020 – Niedziela

7.45 – śp. Teresa i Franciszek Kowalscy oraz śp. Marta Pliszczyńska

10.30 – śp. Marcin Łuczak w 4 rocznicę śmierci oraz śp. Monika i Józef Łuczak

12.00 – śp. Józefa Rapacka oraz śp. Dziadkowie Rapaccy i Kucybała

chrzest: Filip Rosiński

27 lipca 2020 – Poniedziałek

17.00 – śp. Stanisława i Jan Noworaccy oraz Rodzice z obojga stron

28 lipca 2020 –Wtorek

17.00 – śp. Anna, Bronisława i Władysław Piórek

29 lipca 2020 – Środa

16.30 – Różaniec

17.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: śp. Zofia Ciesielska oraz zmarli z Rodziny

30 lipca 2020 – Czwartek

17.00 – śp. Radek Socha w dniu urodzin

31 lipca 2020 – Piątek

16.30 – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

17.00 – śp. Alfons Brzoska z okazji 10 rocznicy śmierci

1 sierpnia 2020 – Sobota

9.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski

10.00 – Msza św. – W intencji Parafian Parafii Biskupice

16.00 – chrzest: 1/ Tymon Złakowski, 2/ Patryk Jacek Noworacki

2 sierpnia 2020 – Niedziela

7.45śp. Jacek z okazji dnia urodzin i Mieczysław Ziółkowscy oraz zmarli z Rodziny

10.30śp. Alojzy, Klara, Stefan, Teresa i Franciszek Kowalscy

12.00śp. Kazimiera z okazji 2 rocznicy śmierci i Franciszek Ludwik oraz zmarli z Rodziny Mądrzejewskich i Ludwik