Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą (26 lipca 2020) – Warszewice

1. W liturgii dziś wspominamy śś. Joachima i Annę – rodziców Maryi. W swoich modlitwach pamiętajmy o naszych rodzicach, dziadkach, babciach, najstarszych naszych parafian i emerytach.

2. Dziękuję za ofiary złożone dziś podczas kolekty jako tradycyjna taca gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Dziś przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka na rzecz „akcji św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr” z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

4. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

5. Biuro parafialne jest czynne po każdej Mszy świętej codziennej lub przez umówienie się dzwoniąc pod mój komórkowy numer telefonu: 780 123 886.

6. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. grupy warszewickiej zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek 31 lipca po Mszy św. wieczornej. Proszę przynieść świadectwa chrztu tych dzieci, które nie były ochrzczone w parafii.

7. W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam do kościoła w Biskupicach na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę św. Podczas tej Mszy ksiądz dziekan Rajmund Ponczek – proboszcz Parafii Bierzgłowo – przewodniczyć będzie uroczystemu obrzędowi liturgicznemu objęcia przeze mnie parafii biskupickiej. Zapraszam do wspólnego przeżywania tego wydarzenia.

8. W sobotę 1 sierpnia przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia polecajmy miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach wszystkich tych, którzy ofiarowali swe życie, by pokazać światu, że „jeszcze Polska nie zginęła” i przyłączmy się do warszawiaków do minuty ciszy o godzinie 17.00.

9. Od najbliższej soboty 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do podjęcia ofiary abstynencji w tej intencji.

10. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę – św. Martę, w piątek – św. Ignacego z Loyoli, w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

26 lipca 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Krystyna i Czesław Patykuła oraz śp. Rodzice i Rodzeństwo

29 lipca 2020 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: Za parafian

31 lipca 2020 – Piątek

18.00 –

2 sierpnia 2020 – Niedziela

9.15śp. Antonia i Bolesław Betcher oraz śp. Maria Szczechowska i śp. Urszula Szarek