Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą (9 sierpnia 2020) – Warszewice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. Biuro parafialne jest czynne po każdej Mszy świętej codziennej lub przez umówienie się dzwoniąc pod mój komórkowy numer telefonu: 780 123 886.

3. W minionym tygodniu zmarła śp. Elżbieta Holak – Jelińska z Brąchnowa, której pogrzeb odbył się w piątek, 7 sierpnia, w kościele parafialnym w Biskupicach.

4. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, liturgicznie obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy świętej. Ze względu, że tego dnia odbędą się tradycyjne sołeckie dożynki, Msza św. rozpocznie się o godzinie 14.00. Nie będzie Mszy o 9.15. Intencję parafialną w koncelebrze o 14.00 odprawi ks. Andrzej Kowalski. Podczas Mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wieńca dożynkowego, zbóż, ziół i kwiatów, owoców i warzyw przyniesionych do kościoła. Pan Sołtys prosi o przynoszenie do niego ofiar za Mszę św. dożynkową.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna zbiórka na cele gospodarcze parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Wawrzyńca, we wtorek – św. Klarę, w piątek – św. Maksymiliana Marię Kolbe. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

9 sierpnia 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Michał Bartkowiak w 14 rocznicę śmierci

12 sierpnia 2020 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: Za parafian

14 sierpnia 2020 – Piątek

18.00 – Msza św.:

15 sierpnia 2020 – Sobota

14.001/ Msza św. dziękczynna za zebrane plony przez rolników sołectwa Warszewice; 2/ śp. Stefania i Władysław Łubianka

16 sierpnia 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Urszula Szarek z okazji 17. rocznicy śmierci