Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą (16 sierpnia 2020) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. Biuro parafialne jest czynne po każdej Mszy świętej codziennej lub przez umówienie się dzwoniąc pod mój komórkowy numer telefonu: 780 123 886.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tradycyjną zbiórkę na cele gospodarcze parafii.

4. Decyzją przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – ks. abpa Stanisława Gądeckiego – dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, którzy dotknięci zostali skutkami eksplozji materiałów wybuchowych. Jest to Dzień modlitwy i zbiórki pomocy finansowej dla poszkodowanych. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przekazane zostaną za pośrednictwem Caritas Polska.

5. W imieniu Panów Sołtysów zapraszam na Mszę świętą dziękczynną za zebrane plony przez rolników sołectw Biskupice i Brąchnowo, która sprawowana będzie w naszym kościele parafialnym w Biskupicach w najbliższą sobotę, 22 sierpnia o godzinie 16.00.

6. W imieniu Wójta Gminy Łubianka Jerzego Zająkała oraz Starostów Dożynkowych – Agaty Lewandowskiej i Jacka Ziółkowskiego zapraszam na tegoroczne Dożynki Gminne, które odbędą się w Gminnym Parku Kultury w Łubiance w przyszłą niedzielę, 23 sierpnia. Program Dożynek: 14.30 – Ustawienie korowodu wieńców dożynkowych; 14.45 – Przejście korowodu wieńców dożynkowych; 15.00 – Msza Święta dziękczynna, której przewodniczyć będzie ks. kan. Rajmund Ponczek, Dziekan Dekanatu Bierzgłowskiego.

7. Do wspólnego domawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia zapraszam na 5 minut przed Mszą św. w dzień powszedni, jeżeli nie ma innych nabożeństw. Niech będzie to będzie nasze wspólne modlitewne przygotowanie się do uczestniczenia w Najświętszej Ofierze.

8. Do skorzystania ze spowiedzi zapraszam już od około 30 minut przed każdą Mszą Świętą.

9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Jacka, we czwartek – św. Bernarda, w piątek – św. Piusa X, w sobotę – NMP Królową. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

16 sierpnia 2020 – Niedziela

7.45śp. Edward Syrocki oraz śp. Cecylia i Mieczysław Lewandowscy

10.30śp. Edward Streich oraz śp. Teresa i Franciszek Kowalscy

12.00śp. Leszek Główczewski z okazji 1 rocznicy śmierci

17 sierpnia 2020 – Poniedziałek

17.00 – śp. Wiesław Cichoracki – Msza popogrzebowa

18 sierpnia 2020 –Wtorek

17.00 – śp. Radek Socha z okazji 16 rocznicy śmierci

19 sierpnia 2020 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Różaniec

17.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: śp. Wiesław Cichoracki – Msza popogrzebowa

20 sierpnia 2020 – Czwartek

17.00 – śp. Wiesław Cichoracki – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

21 sierpnia 2020 – Piątek

17.00 – śp. Wiesław Cichoracki – Msza popogrzebowa

22 sierpnia 2020 – Sobota

10.00śp. Violetta i Stanisław Blachowscy oraz śp. Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

16.00 Msza św. dziękczynna za zebrane plony przez rolników sołectwa Biskupice i sołectwa Brąchnowo

23 sierpnia 2020 – Niedziela

7.45śp. Jacek w rocznicę śmierci i Mieczysław Ziółkowscy

10.30śp. Szczepan i Władysława Przybyszewscy i zmarli z Rodziny

12.00śp. Kazimiera i Kazimierz z okazji 20 rocznicy śmierci Przybyszewscy