Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą (16 sierpnia 2020) – Warszewice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. Biuro parafialne jest czynne po każdej Mszy świętej codziennej lub przez umówienie się dzwoniąc pod mój komórkowy numer telefonu: 780 123 886.

3. Dziękuję wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym we wczorajszych tradycyjnych sołeckich dożynkach sołectwa Warszewice. Bóg zapłać za świadectwo wiary i przywiązania do polskiej tradycji dziękczynienia Bogu za zebrane plony.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tradycyjną zbiórkę na cele gospodarcze parafii.

5. Decyzją przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – ks. abpa Stanisława Gądeckiego – dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, którzy dotknięci zostali skutkami eksplozji materiałów wybuchowych. Jest to Dzień modlitwy i zbiórki pomocy finansowej dla poszkodowanych. Zebrane środki finansowe przekazane zostaną za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za złożone ofiary przy wyjściu z kościoła.

6. W imieniu Panów Sołtysów zapraszam na Mszę świętą dziękczynną za zebrane plony przez rolników sołectw Biskupice i Brąchnowo, która sprawowana będzie w naszym kościele parafialnym w Biskupicach w najbliższą sobotę, 22 sierpnia
o godzinie 16.00.

7. W imieniu Wójta Gminy Łubianka Jerzego Zająkała oraz Starostów Dożynkowych – Agaty Lewandowskiej i Jacka Ziółkowskiego zapraszam na tegoroczne Dożynki Gminne, które odbędą się w Gminnym Parku Kultury w Łubiance w przyszłą niedzielę, 23 sierpnia. Program Dożynek: 14.30 – Ustawienie korowodu wieńców dożynkowych; 14.45 – Przejście korowodu wieńców dożynkowych; 15.00 – Msza Święta dziękczynna, której przewodniczyć będzie ks. kan. Rajmund Ponczek, Dziekan Dekanatu Bierzgłowskiego.

8. Do skorzystania ze spowiedzi zapraszam przed każdą Mszą Świętą.

9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Jacka, we czwartek – św. Bernarda, w piątek – św. Piusa X, w sobotę – NMP Królową. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

16 sierpnia 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Urszula Szarek z okazji 17 rocznicy śmierci

19 sierpnia 2020 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: Za parafian

21 sierpnia 2020 – Piątek

18.00 – Msza św.:

23 sierpnia 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Bolesław i Antonina Betcher z okazji imienin