Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą (23 sierpnia 2020) – Biskupice

1. Biuro parafialne jest czynne po każdej Mszy świętej codziennej lub przez umówienie się dzwoniąc pod mój komórkowy numer telefonu: 780 123 886.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tradycyjną zbiórkę na cele gospodarcze parafii w wysokości ponad 1.800 złotych.

3. Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary w wysokości 800 złotych dla mieszkańców Bejrutu, którzy dotknięci zostali skutkami eksplozji materiałów wybuchowych. Pieniądze zostały wpłacone na konto Caritas Polska.

4. Dziękuję wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym we wczorajszych tradycyjnych sołeckich dożynkach sołectw Biskupice i Brąchnowo. Bóg zapłać za świadectwo wiary i przywiązania do polskiej tradycji dziękczynienia Bogu za zebrane plony.

5. Dziękuję panu Stanisławowi Deruś z rodziną oraz panu Andrzejowi Sowa za przycięcie tui przy ogrodzeniu cmentarza i krzewów przy ogrodzeniu nowej plebanii. Bóg zapłać.

6. W imieniu Wójta Gminy Łubianka Jerzego Zająkała oraz Starostów Dożynkowych – Agaty Lewandowskiej i Jacka Ziółkowskiego zapraszam na tegoroczne Dożynki Gminne, które odbędą się w Gminnym Parku Kultury w Łubiance dziś, w niedzielę 23 sierpnia. Program Dożynek: 14.30 – Ustawienie korowodu wieńców dożynkowych; 14.45 – Przejście korowodu wieńców dożynkowych; 15.00 – Msza Święta dziękczynna, której przewodniczyć będzie ks. kan. Rajmund Ponczek, Dziekan Dekanatu Bierzgłowskiego.

7. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej grupy biskupickiej zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek, 27 sierpnia, po Mszy o godzinie 17.00. Spotkanie z fotografem będzie w przyszłą niedzielę, 30 sierpnia, po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

8. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej z Brąchnowa rozpoczynającą za półtora tygodnia nowy rok szkolny zapraszam na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę, 30 sierpnia, na godzinę 10.30. Proszę dzieci klasy I o przyjście z tornistrami i przyborami szkolnymi. Zostaną one poświęcone, aby dobrze służyły w zdobywaniu wiedzy.

9. Do wspólnego domawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia zapraszam na 5 minut przed Mszą św. w dzień powszedni, jeżeli nie ma innych nabożeństw. Niech będzie to będzie nasze wspólne modlitewne przygotowanie się do uczestniczenia w Najświętszej Ofierze.

10. Do skorzystania ze spowiedzi zapraszam już od około 30 minut przed każdą Mszą Świętą.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Jakub Mateusz Lewandowski z Warszewic oraz Lucyna Kinga Grzędzicka z Chełmży – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

12. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek – św. Bartłomieja, we wtorek – św. Ludwika, w środę – NMP Częstochowską, w czwartek – św. Monikę, w piątek – św. Augustyna, w sobotę – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

23 sierpnia 2020 – Niedziela

7.45śp. Jacek w rocznicę śmierci i Mieczysław Ziółkowscy

10.30śp. Szczepan i Władysława Przybyszewscy i zmarli z Rodziny

12.00śp. Kazimiera i Kazimierz z okazji 20 rocznicy śmierci Przybyszewscy

24 sierpnia 2020 – Poniedziałek

17.00 – śp. Wiesław Cichoracki – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po pogrzebie intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży

25 sierpnia 2020 –Wtorek

17.00 – śp. Wiesław Cichoracki – Msza popogrzebowa

26 sierpnia 2020 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Różaniec

17.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: śp. Stanisława i Jan Noworaccy oraz zmarli z Rodziny Noworackich

27 sierpnia 2020 – Czwartek

17.00 – śp. Wiesław Cichoracki – Msza popogrzebowa

28 sierpnia 2020 – Piątek

17.00 – śp. Helena Michoń z okazji 9 rocznicy śmierci

29 sierpnia 2020 – Sobota

10.00Za Parafian

13.00 – Chrzest: 1/ Jagoda Kołodziej, 2/ Tymon Berent

16.00 Msza św. ślubna – Patryk Ernestowicz – Lidia Szczęsna

30 sierpnia 2020 – Niedziela

7.45śp. Wiesław Katlewski z okazji 2 rocznicy śmierci

10.301/ O błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, kadry pedagogicznej i pracowników Szkoły Podstawowej w Brąchnowie z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2020/2021

2/ śp. Edward Streich oraz śp. Tadeusz, Waldemar i Marcin Syroccy

12.00śp. Marian Kowalski oraz śp. Rodzice Mądrzejewscy i zmarli z Rodziny Reszkowskich