Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą (23 sierpnia 2020) – Warszewice

1. Biuro parafialne jest czynne po każdej Mszy świętej codziennej lub przez umówienie się dzwoniąc pod mój komórkowy numer telefonu: 780 123 886.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tradycyjną zbiórkę na cele gospodarcze parafii w wysokości ponad 1.800 złotych.

3. Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary w wysokości 800 złotych dla mieszkańców Bejrutu, którzy dotknięci zostali skutkami eksplozji materiałów wybuchowych. Pieniądze zostały wpłacone na konto Caritas Polska.

4. W imieniu Wójta Gminy Łubianka Jerzego Zająkała oraz Starostów Dożynkowych – Agaty Lewandowskiej i Jacka Ziółkowskiego zapraszam na tegoroczne Dożynki Gminne, które odbędą się w Gminnym Parku Kultury w Łubiance dziś, w niedzielę 23 sierpnia. Program Dożynek: 14.30 – Ustawienie korowodu wieńców dożynkowych; 14.45 – Przejście korowodu wieńców dożynkowych; 15.00 – Msza Święta dziękczynna, której przewodniczyć będzie ks. kan. Rajmund Ponczek, Dziekan Dekanatu Bierzgłowskiego.

5. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej grupy warszewickiej zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek, 28 sierpnia, po Mszy o godzinie 18.00. Na spotkaniu będzie też fotograf.

6. Do skorzystania ze spowiedzi zapraszam przed każdą Mszą Świętą.

7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Jakub Mateusz Lewandowski z Warszewic oraz Lucyna Kinga Grzędzicka z Chełmży – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek – św. Bartłomieja, we wtorek – św. Ludwika, w środę – NMP Częstochowską, w czwartek – św. Monikę, w piątek – św. Augustyna, w sobotę – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

23 sierpnia 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Bolesław i Antonina Betcher z okazji imienin

26 sierpnia 2020 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: Dziękczynna za otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej z prośbą o dalsze siły fizyczne i duchowe dla Beaty do walki z chorobą

28 sierpnia 2020 – Piątek

18.00 – Msza św.: Za parafian

30 sierpnia 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Wiesław, Władysława i Wacław Basiewicz oraz śp. Stefania i Władysław Jańczak