Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą (30 sierpnia 2020) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. Dziękuję wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w tradycyjnych Dożynkach Gminnych, które odbyły się w zeszłą niedzielę w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Dziękuję przedstawicielom i delegacjom sołectw Biskupice i Brąchnowo za obecność ze swoimi wieńcami dożynkowymi. Bóg zapłać za świadectwo wiary i przywiązania do polskiej tradycji dziękczynienia Bogu za zebrane plony.

3. Dziękuję pani Katarzynie Cichorackiej za wypranie kołnierzy ministranckich. Bóg zapłać.

4. Proszę Panie Zelatorki Róż Rożańcowych naszego parafialnego Żywego Różańca o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

5. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie, wtorek, 1 września, będzie dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Tego dnia ogarnijmy pamięcią modlitewną szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii, aby zdobywaną wiedzę i nowe umiejętności wykorzystywała dla dobra ludzi i chwały Bożej

6. Także we wtorek, 1 września, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie na ołtarzu wolności naszej Ojczyzny w dniu 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

7. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej grupy biskupickiej zapraszam  na pierwszą próbę przed uroczystością I Komunii świętej w najbliższy czwartek, 3 września, po Mszy o godzinie 17.00.

8. W najbliższy piątek, 4 września, będę odwiedzał chorych z Komunią świętą. Proszęo zgłoszenie nowych adresów. Objazd zacznę od 8.30 od chorych z Biskupic, potem Brąchnowo i na koniec – Warszewice.

9. W piątek, 4 września, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą.

10. Także w piątek, 4 września, w dzień liturgicznego wspomnienia św. Rozalii, ks. Wacław Dokurno, proboszcz z Przeczna, zaprasza na Mszę świętą na godzinę 18.00, a po niej – na procesję różańcową z relikwiami św. Rozalii do kaplicy św. Rozalii.

11. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na pierwsze, powakacyjne, spotkanie KSM-u, które odbędzie się w salce plebanijnej w najbliższy piątek, 4 września, po Mszy świętej o godz. 17.00.

12. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na pierwszą, powakacyjną, próbę Scholi, która odbędzie się w salce plebanijnej w najbliższą sobotę, 5 września, o godz. 9.00.

13. W najbliższą sobotę, 5 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.

14. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Jakub Mateusz Lewandowski z Warszewic oraz Lucyna Kinga Grzędzicka z Chełmży – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany
do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

15. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

30 sierpnia 2020 – Niedziela

7.45śp. Wiesław Katlewski z okazji 2 rocznicy śmierci

10.301/ O błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, kadry pedagogicznej i pracowników Szkoły Podstawowej w Brąchnowie z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2020/2021