Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą (30 sierpnia 2020) – Warszewice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina,  że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie, wtorek, 1 września, będzie dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Tego dnia ogarnijmy pamięcią modlitewną szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii, aby zdobywaną wiedzę i nowe umiejętności wykorzystywała dla dobra ludzi i chwały Bożej.

3. Także we wtorek, 1 września, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie na ołtarzu wolności naszej Ojczyzny w dniu 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

4. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej grupy warszewickiej zapraszam na pierwszą próbę przed uroczystością I Komunii świętej w najbliższy piątek, 4 września,
po Mszy o godzinie 18.15.

5. W najbliższy piątek, 4 września, będę odwiedzał chorych z Komunią świętą. Proszę o zgłoszenie nowych adresów. Objazd zacznę od 8.30 od chorych z Biskupic, potem Brąchnowo i na koniec – Warszewice.

6. W piątek, 4 września, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam  na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 17.45, a na 18.15 – na Mszę świętą.

7. Także w piątek, 4 września, w dzień liturgicznego wspomnienia św. Rozalii, ks. Wacław Dokurno, proboszcz z Przeczna, zaprasza na Mszę świętą na godzinę 18.00, a po niej –  na procesję różańcową z relikwiami św. Rozalii do kaplicy św. Rozalii.

8. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na pierwsze, powakacyjne, spotkanie KSM-u, które odbędzie się w salce plebanijnej w najbliższy piątek, 4 września, po Mszy świętej w Biskupicach o godz. 17.00.

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Jakub Mateusz Lewandowski  z Warszewic oraz Lucyna Kinga Grzędzicka z Chełmży – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany
do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

10. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

30 sierpnia 2020 – Niedziela

9.15 – 1/ O błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, kadry pedagogicznej i pracowników Szkoły Podstawowej w Warszewicach z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2020/2021

2/ śp. Wiesław, Władysława i Wacław Basiewicz oraz śp. Stefania i Władysław Jańczak

2 września 2020 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: śp. Zygmunt z okazji kolejnej rocznicy śmierci oraz śp. wszystkich zmarłych z Rodziny Partyka i Pawlak

4 września 2020 – Piątek

17.45 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź

18.15 – Msza św.: Za parafian

6 września 2020 – Niedziela

9.15 – Dziękczynna za otrzymane łaski z okazji 80 rocznicy urodzin Henryka Herman z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej