Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą (6 września 2020) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. We wtorek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej nazywane świętem MB Siewnej. Zapraszam rolników z parafii na tę Mszę i proszę równocześnie o przyniesienie ze sobą niewielkiej ilości ziarna siewnego do poświęcenia.

3. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej grupy biskupickiej zapraszam  na drugą próbę przed uroczystością I Komunii Świętej w najbliższy wtorek, 8 września, i czwartek, 10 września, po Mszy o godzinie 17.00.

4. Spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej grupy biskupickiej odbędzie się w sobotę, 12 września, o godz. 11.30. Zapraszam rodziców, chrzestnych oraz innych gości do skorzystania z tego sakramentu, aby móc w pełni uczestniczyć ze swoim dzieckiem we Mszy Świętej Pierwszokomunijnej.

5. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci grupy biskupickiej odbędzie się za tydzień, w niedzielę, podczas Mszy o godz. 10.30. Wiernych regularnie uczestniczących na Mszy niedzielnej o tej porze proszę o wybór uczestnictwa na Mszy o 7.45 lub 12.30.

6. W sobotę, 12 września, jak co roku, nasza parafia uczestniczyć będzie w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która w każdej parafii naszej diecezji trwa 24 godziny. Plan adoracji jest na tablicy ogłoszeń, parafialnej stronie internetowej i na wyłożonych kartkach. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się w niedzielę, 13 września, Mszą Świętą w kościele w Warszewicach o godz. 17.00. Zapraszam
do ofiarowania Panu Jezusowi Eucharystycznemu swojego wysiłku i czasu modlitwy w dziękczynieniach i prośbach.

7. W przyszłą niedzielę, 13 września, odbędzie się zbiórka na cele gospodarcze parafii z przeznaczeniem na zakup opału na sezon jesienno-zimowy i opłaty parafialne. Bóg zapłać za ofiary.

8. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na spotkanie KSM-u, które odbędzie się w salce plebanijnej w piątek, 11 września, o godz. 19.00.

9. Proszę o regulowanie wpłat na prenumeratę tygodnika „Niedziela” za IV kwartał 2020 roku w wysokości 70 zł.

10. Dziękuję pani Ewelinie Łuczak za upranie alb lektorskich. Bóg zapłać.

11. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Melchiora Grodzieckiego, we wtorek – Narodzenie NMP (MB Siewnej), w środę – św. Piotra Klawera, w sobotę – Najświętsze Imię Maryi. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

6 września 2020 – Niedziela

7.45śp. Stanisław z okazji 20 rocznicy śmierci i Teresa Piórkowscy oraz śp. Krystyna Machnicka

10.30śp. Jakub Kubacki z okazji 10 rocznicy śmierci i śp. Maria Kubacka

12.00śp. Stefania z okazji imienin i Jan Gajtkowscy

7 września 2020 – Poniedziałek

17.00 – śp. mama Stanisława Błaszczyk oraz zmarli z Rodzin: Kubas, Błaszczyk i Grabowskich

8 września 2020 –Wtorek

17.00 – Z podziękowaniem za zebrane plony z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w pracy i opiekę Matki Bożej dla rodziny Socha

9 września 2020 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec

17.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: śp. Elżbieta Holak – Jelińska

Msza popogrzebowa w miesiąc po pogrzebie

intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży

10 września 2020 – Czwartek

17.00 – śp. Elżbieta Holak – Jelińska – Msza popogrzebowa

11 września 2020 – Piątek

17.00 – Dziękczynna z okazji 5. rocznicy urodzin Łukasza z prośbą o błogosławieństwo Boże na dalsze lata

12 września 2020 – Sobota

10.00śp. Stanisław Borek z okazji 1 rocznicy śmierci

18.00 – Msza święta na rozpoczęcie adoracji 24-godzinnej

13 września 2020 – Niedziela

7.45śp. Dziadkowie: Przybyszewscy, Syroccy, Dykowscy i Gładyszewscy

10.30Uroczystość I Komunii Świętej grupy biskupickiej

12.30śp. Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron