Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą (6 września 2020) – Warszewice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. We wtorek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej nazywane świętem MB Siewnej. Zapraszam rolników z parafii na Mszę do Biskupic i proszę równocześnie o przyniesienie ze sobą niewielkiej ilości ziarna siewnego do poświęcenia.

3. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej grupy warszewickiej zapraszam na drugą próbę przed uroczystością I Komunii Świętej w najbliższy piątek, 11 września, po Mszy o godzinie 18.00.

4. Spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej grupy warszewickiej odbędzie się w sobotę, 12 września, o godz. 11.00. Zapraszam rodziców, chrzestnych oraz innych gości do skorzystania z tego sakramentu, aby móc w pełni uczestniczyć ze swoim dzieckiem we Mszy Świętej Pierwszokomunijnej.

5. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci grupy warszewickiej odbędzie się za tydzień, w niedzielę, podczas Mszy o godz. 12.30.

6. W sobotę, 12 września, jak co roku, nasza parafia uczestniczyć będzie w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która w każdej parafii naszej diecezji trwa 24 godziny. Plan adoracji jest na tablicy ogłoszeń, parafialnej stronie internetowej i na wyłożonych kartkach. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się  w niedzielę, 13 września, Mszą Świętą w kościele w Warszewicach o godz. 17.00. Zapraszam do ofiarowania Panu Jezusowi Eucharystycznemu swojego wysiłku i czasu modlitwy w dziękczynieniach i prośbach.

7. W przyszłą niedzielę, 13 września, odbędzie się zbiórka na cele gospodarcze parafii, z przeznaczeniem na zakup opału na sezon jesienno-zimowy oraz przedzimowe prace konserwująco-naprawcze przy kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na spotkanie KSM-u, które odbędzie się w salce plebanijnej w Biskupicach w piątek, 11 września, o godz. 19.00.

9. Dziękuję panu Maciejowi Walter za naprawę i wymianę oświetlenia wokół kościoła. Bóg zapłać.

10. Serdecznie dziękuję pani Elżbiecie Bajerskiej za lata poświęcone na sprzątanie, dbanie o porządek oraz otwieranie i zamykanie kościoła w ciągu tygodnia. Bóg zapłać za Pani czas i wysiłek.

11. Proszę o regulowanie wpłat na prenumeratę tygodnika „Niedziela” za IV kwartał 2020 roku w wysokości 70 zł.

12. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Melchiora Grodzieckiego, we wtorek – Narodzenie NMP (MB Siewnej), w środę – św. Piotra Klawera, w sobotę – Najświętsze Imię Maryi. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

6 września 2020 – Niedziela

9.15 – Dziękczynna za otrzymane łaski z okazji 80 rocznicy urodzin Henryka Herman z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

2 września 2020 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: Dziękczynna z okazji 18 rocznicy urodzin Adriana z prośbą o wypraszanie dalszego Bożego błogosławieństwa przez Matkę Bożą

4 września 2020 – Piątek

18.00 – Msza św.: Za parafian

6 września 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Irena i Aleksander Szczechowscy

12.30 Uroczystość I Komunii Świętej grupy warszewickiej

17.00 – Msza święta na zakończenie adoracji 24-godzinnej