Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą (13 września 2020) – Biskupice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Wychowania, czyli dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. Dziś podczas Mszy o godz. 10.30 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej dzieci grupy biskupickiej. Wiernych regularnie uczestniczących na Mszy niedzielnej o tej porze proszę o wybór uczestnictwa na Mszy o 7.45 lub 12.30. Przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli 20 września, dzieci uczestniczyć będą we Mszach świętych o godzinie 17.00 w ramach tzw. Białego Tygodnia. Wyjątkowo w sobotę, przeżywając Dzień modlitwy i wsparcia finansowego dzieci w krajach misyjnych, Dzieci Pierwszokomunijne na Mszy św. o godzinie 10.00 złożą dar na misje. Na tej Mszy będzie obecny były misjonarz w Papui Nowej Gwinei, ks. Dariusz Kajzer, który opowie o życiu i kulturze Papuasów. Zapraszam na tę Mszę nie tylko dzieci Pierwszokomunijne, ale innych chętnych chcących się czegoś na ten temat dowiedzieć.

4. W naszej parafii trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, Plan adoracji jest  na tablicy ogłoszeń, parafialnej stronie internetowej i na wyłożonych kartkach. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się dziś, w niedzielę 13 września, Mszą Świętą w kościele w Warszewicach o godz. 17.00. Zapraszam do ofiarowania Panu Jezusowi Eucharystycznemu swojego wysiłku i czasu modlitwy w dziękczynieniach i prośbach.

5. Dziś, w niedzielę 13 września, odbędzie się zbiórka na cele gospodarcze parafii z przeznaczeniem na zakup opału na sezon jesienno-zimowy i opłaty parafialne. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

6. Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego zapraszam na spotkanie informacyjne w środę, 16 września, do plebanii na godzinę 19.00.

7. Osoby należące do naszej parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w czwartek, 17 września, do plebanii na godzinę 19.00.

8. W imieniu pani Hanny Pierzchalskiej zapraszam na spotkanie KSM-u, które odbędzie się w salce plebanijnej w piątek, 18 września, o godz. 19.00.

9. Osoby należące do naszej parafialnej Rady Administracyjnej – Gospodarczej zapraszam na spotkanie w sobotę, 19 września, do plebanii na godzinę 19.00.

10. W przyszłą niedzielę, 20 września, zbiórka niedzielna przeznaczona będzie na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za ofiary.

11. Proszę o regulowanie wpłat na prenumeratę tygodnika „Niedziela” za IV kwartał 2020 roku w wysokości 70 zł.

12. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w środę – śśw. Korneliusza i Cypriana, w czwartek – św. Roberta Bellarmina i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, w piątek – św. Stanisława Kostkę, w sobotę – św. Januarego. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

BISKUPICE

13 września 2020 – Niedziela

7.45śp. Dziadkowie: Przybyszewscy, Syroccy, Dykowscy i Gładyszewscy

10.30Uroczystość I Komunii Świętej grupy biskupickiej

12.30śp. Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

14 września 2020 – Poniedziałek

17.00 – śp. Marian Kamiński z okazji 6 rocznicy śmierci

15 września 2020 – Wtorek

17.00 – śp. Mirosław Ciesielski z okazji 5 rocznicy śmierci

16 września 2020 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec

17.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.: śp. Jadwiga, Gerard, Maria i Maciej Znanieccy

17 września 2020 – Czwartek

17.00 – śp. Klara, Alojzy, Teresa i Franciszek Kowalscy

18 września 2020 – Piątek

17.00 – śp. Eugeniusz Grabowski z okazji 4 rocznicy śmierci

19 września 2020 – Sobota

10.00W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych – dzień modlitwy za dzieci na misjach

20 września 2020 – Niedziela

7.45śp. Maria, Alojzy i Marek Rybiccy oraz śp. Barbara Modzelewska

10.30śp. Mirosław Dynasiński

12.00śp. Marta i Franciszek Żelazko z okazji rocznicy śmierci