Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą (20 września 2020) – Warszewice

1. Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina, że w dalszym ciągu przeżywając czas pandemii koronawirusa „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. Dziękuję za udział i czas spędzony przed Najświętszym Sakramentem w miniony weekend w ramach Wieczystej Adoracji 24-godzinnej w naszej parafii. Niech Pan Jezus wszystkim, który poświęcili swój czas na adorację udzieli wysłuchania zanoszonych próśb.

3. Wczoraj, w sobotę, dzieci Pierwszokomunijne z naszej parafii w swym kończącym się dziś Białym Tygodniu, przeżywały Dzień modlitwy i wsparcia finansowego dzieci w krajach misyjnych. Dzieci złożyły dar na misje w wysokości 1110 złotych. Bóg zapłać za ten dar serca i duchowej łączności z dziećmi w krajach misyjnych.

4. Dziękuję za ofiary w wysokości 2580 zł złożone w zeszłą niedzielę na cele gospodarcze parafii z przeznaczeniem na zakup opału na sezon jesienno-zimowy i opłaty parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Dzisiejsza niedziela jest w Kościele powszechnym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, aby byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej moralności.

6. Dzisiejsza zbiórka niedzielna przeznaczona jest na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Rodziców i dzieci klasy 3 ze Szkoły Podstawowej z Warszewic zapraszam na spotkanie informacyjne do kościoła w Warszewicach w najbliższą środę 23 września po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Informuję równocześnie, że przyszłoroczna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Warszewicach w sobotę 15 maja o godzinie 12.00.

8. Zapraszam na spotkanie KSM-u, które odbędzie się w salce plebanijnej w piątek, 25 września, o godz. 19.00.

9. W przyszłą niedzielę, 27 września, zbiórka dodatkowa przeznaczona będzie na Caritas diecezjalne. Bóg zapłać za ofiary.

11. Proszę o regulowanie wpłat na prenumeratę tygodnika „Niedziela” za IV kwartał 2020 roku w wysokości 70 zł.

12. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w środę – św. o. Pio z Pietrelciny. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

WARSZEWICE

 

20 września 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Zygmunt Stażyk z okazji urodzin oraz śp. Rodzice z obojga stron

23 września 2020 – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza św.:

25 września 2020 – Piątek

18.00 –

27 września 2020 – Niedziela

9.15 – śp. Michał Bartkowiak z okazji imienin